Раніше за порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію або виїзду з неї людям доводилось платити до 8,5 тис. грн.
Відповідний законопроєкт, який скасовує штрафи, ухвалили 29 червня.
Тепер на українсько-російському кордоні не будуть штрафувати тих, хто має гуманітарні підстави для в’їзду на підконтрольну територію чи виїзду з неї до т.з. “ЛДНР”. Це може бути хвороба або смерть родичів, лікування, навчання (наприклад, зараз абітурієнти з ОРДЛО подають документи до українських вишів), отримання пенсії, оформлення документів, повернення на місце прописки тощо. Наявність такої підстави має бути підкріплена відповідними документами.
“Прийняття законопроекту дозволить установити додаткові гарантії з боку держави щодо дотримання прав та свобод громадян України, які виходячи з обставин, незалежних від їх волі, змушені порушувати законодавство України в частині порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України або виїзду з неї”, – йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту.
Нагадаємо, навесні 2020 року через запровадження карантинних заходів ситуація з перетином КПВВ Донбасу суттєво погіршилася. Зараз у постійному режимі працює лише пункт “Станиця Луганська”. На КПВВ “Новотроїцьке”, що на Донеччині, пропуск поновлюється лише у понеділок і п’ятницю, коли бойовики розблоковують дзеркальний пост на непідконтрольній території.
У зв’язку з цим, за даними міжнародних спостерігачів, з березня 2020 року по січень 2021 року кількість перетинів КПВВ в обох напрямках знизилась на 90%.
Аби потрапити через лінію розмежування, люди досі продовжують їхати в ОРДЛО або на підконтрольну територію через Росію. Це вважається адміністративним правопорушенням. Так, люди, які першого разу незаконно перетнули українсько-російський кордон, мають платити штраф від 1,7 тис. до 5,1 тис. грн. А тих, кого ловлять на цьому вже не вперше, змушують віддавати від 5,1 тис. до 8,5 тис. грн.
Додамо, нещодавно ватажок донецьких бойовиків підписав указ, який знімає “кордони” між т.з. “ДНР” і т.з. “ЛНР”. Поїздки між псевдореспубліками були під забороною з весни минулого року.
Читайте також: