Штурм Лиманщини, поранені в Маріуполі та евакуація під обстрілами (Сідай, розкажу за 6.05)
Росіяни штурмують Донеччину та Луганщину на кількох напрямках, евакуаційний автобус в Маріуполі обстріляли з ПТРК, а Україні та Росії вдалося провести черговий обмін полоненими. Про те, як пройшов 72-й день російсько-української війни — у нашому відео-підсумку.
“Сідай, розкажу”. Події Донеччини 6 травня
- Росіяни не припиняють наступальних дій на Сході України, аби встановити повний контроль над територією Донецької і Луганської областей. Про це повідомляє Генштаб України. На Лиманщині окупанти намагалися штурмувати українські позиції біля населеного пункту Шандриголове. На Луганщині росіяни намагалися встановити контроль над населеними пунктами Рубіжне та Воєводівка, Попасна та Нижнє.
- На території заводу “Азовсталь” росіяни підбили автомобіль, який їхав до цивільних для того, аби їх евакуювати. 1 боєць загинув та 6-ро поранені.
- Близько 9 години ранку окупанти вгатили по дитячому садочку у Сіверську. Про це журналістам Вільного радіо розповіла заступниця Сіверського міського голови Ірина Коваленко. Крім самого садочка, постраждали й п’ятиповерхівки, які розташовані поруч — в домах повилітали вікна. Нестабільний мобільний зв’язок. Крім цього в Сіверську через обстріли в останні дні зникли й електрика, газо- та водопостачання.
- На Луганщині бої тривають в районі Попасної, там місто частково окуповане. А Сєвєродонецьк намагаються взяти в кільце, захоплюючи села навколо. Такі дані маємо від представників влади з Луганщини. При цьому у Сєвєродонецьку залишилися приблизно 15 тисяч мешканців. Евакуюватись звідти сьогодні захотіли лише троє людей.
- Відбувся черговий обмін полоненими. Україні повернули 41 людину, включаючи 11 жінок. Про це повідомляє віце-прем’єр-міністерка, міністерка з питань реінтеграції Ірина Верещук. За її словами, додому повертаються 28 військових і 13 цивільних. Посадовиця зазначила, що серед звільнених був настоятель храму Православної Церкви України.
- На Донеччині попри загрози не скасовуватимуть заходи до Дня пам’яті та примирення 8 травня, а також Дня перемоги над нацизмом 9-го травня. Тож поліція готується до охорони порядку в ці дні. Про це повідомив заступник начальника управління поліції Донеччини Олег Неборак. Поліцейський нагадав, українцям заборонено виготовляти, поширювати та використовувати символіку комуністичного та націонал-соціалістичного режимів, а також георгіївської стрічки. Порушників цієї заборони можуть оштрафувати, або покарати обмеженням волі на строк до 5 років.
- Чоловіки не зобов’язані реєструватися у військкоматах, аби отримати статус переселенця та отримувати допомогу від держави. Це у прямому ефірі Вільного радіо роз’яснила координаторка з питань надання правової допомоги БФ “Право на захист” Юлія Трало. За її словами, в Україні немає дискримінації за статтю для отримання соціальних виплат. Якщо ж десь реєструвати переселенцем без довідки з військкомату (територіального центру комплектування та соціальної підтримки) відмовляються, то варто звернутись письмово — у такому випадку відмовити буде складніше, адже вимоги, про яку можуть казати усно, немає в законі.
- Українські підприємці протягом двох місяців отримуватимуть по 6 500 гривень за кожного вимушеного переселенця, якого вони візьмуть на роботу. Про це повідомляють у пресслужбі Мінцифри. Гроші виплачуватимуть за перші два місяці роботи переселенця. Аби отримати компенсацію від держави, роботодавець має виконати певні вимоги, зокрема працевлаштувати переселенця після 24 лютого та забезпечити зарплату не меншою за мінімальну (6 500 грн).
Дивіться пряму трансляцію в Youtube та на нашій сторінці у Facebook, слухайте на хвилях 91.5 або 106 FM в залежності від вашої громади на Донеччині, в додатку або на сайті Вільного радіо, і дізнавайтеся про основні події країни та регіону.
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.