Росіяни намагаються штурмувати Лиманщину, держава націоналізує російські банки, а урядовці розглядають новий варіант визволення заблокованих в Маріуполі бійців. Про те, як пройшов 78-й день російсько-української війни — у нашому відео-підсумку.
“Сідай, розкажу”. Події Донеччини 12 травня
Олександрівка на Лиманщині знову потерпає від атак росіян. Окупанти намагаються захопити ділянку на правому березі річки Сіверський Донець та закріпитись. На тому ж напрямку штурмують Новоселівку. Про це повідомляє Генштаб. За їхніми даними, військові ЗСУ стоять на своїх позиціях.
Загалом обстріли цього дня фіксували в районах населених пунктів уздовж усієї лінії зіткнення. На Донецькому напрямку окупанти застосовували міномети, ствольну артилерію, реактивні системи залпового вогню та завдавали ракетно-бомбових авіаційних ударів для руйнування фортифікаційних споруд українських підрозділів.
На Бахмутському, Авдіївському та Курахівському напрямках тривають бої. Тут інтервенти пробують покращити свої позиції, наразі це не вдається, зазначають українські військові.
Росії запропонували обміняти російських військовополонених на 38 поранених бійців з “Азовсталі”. Про це повідомляє віцепрем’єр-міністерка України Ірина Верещук.
Заступник командира полку “Азов” Святослав Паламар зазначав, що на заводі перебуває не менше 600 тяжко поранених українських військовослужбовців.
У Маріуполі хочуть налагодити водопостачання без ремонту каналізації — вода в окупованому місті вже з’явилася в районах Новоселівки та Східного. Але в результаті містом трапилися прориви до 5 метрів у довжину, і їх безліч. Наразі вода з-під крану в місті — суто технічна, тобто пити її не можна. Про це повідомляє радник мера Маріуполя Петро Андрющенко. За його словами, ремонтувати та ліквідувати прориви не можуть, тому просто намагаються зменшити натиск. Втім у разі подальшого безконтрольного витоку води каналізаційні стоки вийдуть з-під землі та потечуть просто вулицями.
Верхньоторецьке Званівської громади все ж залишається з магазином та допомогою. Про це Вільному радіо розповів місцевий фермер Олександр Чаплик. Він особисто возить продукти в села. Напередодні очільниця Званівської громади казала, що магазини довелося закрити.
Мешканець Серебрянки Сіверської громади Віктор Петренко в дитинстві вже пережив Другу світову. Він не міг навіть уявити, що йому знову доведеться опинитися в схожій ситуації. Але на цей раз війна вже вижене його, 82-річного дідуся, з рідної домівки. І йому доведеться під обстрілами з хворими ногами майже 9 кілометрів добиратись до найближчого міста, щоб знайти людей, які за сотні кілометрів зможуть вивезти його з цього пекла туди, де він знайде прихисток у незнайомих та добрих людей. Історію порятунку ми розкажемо вже незабаром на сайті та в соцмережах Вільного радіо.
Якщо ваші рідні загинули на окупованих територіях або в зоні бойових дій, то підтвердити це наразі можна навіть без офіційного бланку з лікарні. Достатньо написаних від руки даних на будь-якому аркуші та вказання даних лікаря. А якщо і лікаря не було, то принаймні показів свідків, які ховали тіло. Це роз’яснила координаторка з правових питань БФ “Право на захист” Юлія Трало в етері “Сідай, розкажу”. Наразі їхні юристи вже допомагали встановлювати факт смерті людини через суд на основі показів свідків захоронення.
Людям в ОРДЛО заблокували Facebook та Instagram. Пояснюють це тим, що в соцмережах начебто дискримінують користувачів за мовою.Про це повідомляє уповноважена Верховної Ради України Людмила Денісова. Омбудсмен додає, це порушення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни. Тож вона звернулась щодо цих фактів зі скаргою в ООН.
На Донеччині проведуть рейди в магазинах, де можуть продавати алкоголь. Такі перевірки від поліції будуть регулярні. Про це повідомляє керівник ДонОВА Павло Кириленко. За словами очільника області, порушення заборони продажу алкоголю виявили у Слов’янську, Краматорську, Дружківці та інших населених пунктах, зокрема й біля фронту. Зазначимо, журналісти Вільного радіо неодноразово ходили на рейди по магазинах й фіксували, що в місті продають пиво.
В Україні вирішили націоналізувати власність дочірніх підприємств російських банків, що знаходяться на території країни. Йдеться про активи “Сбербанку” та “Промінвестбанку”. Також вилученню підлягають усі фінансові активи цих установ, окрім 3 мільярдів гривень, що підуть на компенсації вкладникам. Націоналізують й борги українських компаній цим банкам майже на 15 мільярдів гривень.
Дивіться пряму трансляцію в Youtube та на нашій сторінці у Facebook, слухайте на хвилях 91.5 або 106 FM в залежності від вашої громади на Донеччині, в додатку або на сайті Вільного радіо, і дізнавайтеся про основні події країни та регіону.
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.