“Швидкі тести тільки для тих, хто хворіє понад 5 днів”, — медики про експрес-тести в аптеках


image
Фото: з відкритих джерел

Головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявив, що в аптеках країни почали продавати швидкі тести на коронавірус. Про те, якими вони мають бути, скільки коштують та чи є такі на Донеччині ми запитали у представника Департаменту охорони здоров’я Донецької ОДА.

 

Вільному радіо заступник начальника управління організації та розвитку медичної допомоги населенню Донецької ОДА Олександр Педенко пояснив, що швидкі тести в аптеках області були й раніше. Однак їх продають не по одному тесту, а цілою упаковкою.

“Ті швидкі тести, що бачили ми — це упаковка по 20 та 50 тестів. В кожній упаковці є рідина, яка є консервантом прискореної реакції. Як це буде в аптечній мережі — мені важко казати. Може будуть переливати цю рідину під кожний окремий тест або пропонуватимуть купувати всю упаковку одразу”, — пояснює Олександр Педенко.

Він зазначає, що ці швидкі тести ефективні лише за певних умов.

“Швидкі тести тільки для людини, яка хворіє щонайменше 5 днів. Купити тест, і витратити за різною інформацією 450-600 гривень, та в домашніх умовах провести цей тест здоровій людині, я вважаю це викинути гроші”, — додає Педенко.

Посадовець каже, що в медичних закладах Донецької області достатньо експрес-тестів на коронавірус. Тож, в разі якщо людина відчуває симптоми хвороби (підвищену температуру, сухий кашель, важко дихати), необхідно одразу телефонувати сімейному лікарю або в швидку за номером “103”.

Читайте також:

Всі матеріали за темою читайте тут

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: