Ця публікація для того читача, який не любить дивитися новини щодня або ж хоче все підсумовувати, щоб точно не пропустити важливого. Це наш формат дружньої та простої вечірньої розмови недільного вечора. Тут ми спробуємо стати подругою чи другом, який спостерігає за новинами, знає відповіді на буденні питання та сипле цікавими історіями про сусідів. Це тижневі підсумки від Вільного радіо “Сідай, розкажу!”.
Газ зараз можна купити по 6-7 гривень на опалюваний сезон, а якою ціна буде з січня оголосять максимум 26-го грудня.
Компанії газопостачальники почали оголошувати ціни пакетів для довготривалої оплати газу. Ціни по Україні коливаються, мінімально за куб в середньому планують брати близько 6-7 гривень. Якщо укласти договір зараз. Але вже відомо, що у декількох компаній подорожчає ціна на транспортування.
Детально про це пише 24й канал.
Розраховувати на державні гроші остаточно можуть кілька категорій українців:
Карантин в Україні триває 270 днів. За термінами, вже мають народжуватися діти, зачаті в перші дні обмежень. І за всіма прогнозами ВООЗ та інших структур, це триватиме ще довго. Але відсвяткувати новорічні свята з друзями, рідними або просто в теплих краях все ж можливість буде. Уряд остаточно заявив, що навіть при повному локдауні не закриватиме кордони та не буде скасовувати потяги.
Та й загалом обмеження планують хіба що вже на січень. Грудень країна житиме за правилами “помаранчевої зони”. Тобто масових святкувань краще не планувати.
А якщо до вас на наступний тиждень вже запрошені 250 дуже близьких родичів на весілля, то корисно все ж оцінити ризики ще раз. Для цього кілька прикладів з життя.
Один наш журналіст хворів на коронавірусну хворобу. Обійшлося легкою формою, але і в ній приємного мало.
Саша Червоненко на кілька тижнів втратив нюх, перестав відчувати смаки та з температурою мав сам їхати здавати ПЛР-тест. Варто одразу сказати, що навіть після легкої форми потрібне відновлення. Інфекція все ж впливає на легені. І задишка залишається навіть при незначних фізичних навантаженнях.
Детально про це можна почитати в матеріалі.
Із середньою та важкою формою хвороби людину забирають в лікарню. Потреби такого пацієнта можна оцінити на прикладі військових у цьому репортажі. Хворим в лікарнях дають вже додатковий кисень. Допомагають легеням. При цьому спілкуватися можна хіба що з сусідами по палаті. Адже відвідувачам до інфекційних пацієнтів не можна.
Тут, до речі, важливо пам’ятати, що лікування оплачує держава. Якщо просять докупити препарати, то про це можна повідомити за номером 16-77 або на урядову гарячу лінію 15-45. Дзвінки безкоштовні як з мобільних, так і зі стаціонарних телефонів.
Минув вже рік з дня смерті волонтера з Бахмута Артема Мирошниченка. Справу щодо його вбивства розглядають в суді. На лаві підсудних сидять двоє підлітків. Засідання часто переносять, а нещодавно розгляд по суті довелося розпочати заново. Брат загиблого каже, що в суд стало приходити вже мало людей і підтримка зникає. Але він все ж сподівається, що винних покарають.
Нагадаємо, на Артема Мирошниченка напали неподалік від його дому. Побили до коми. Він кілька днів пролежав у лікарні, але так і не прийшов до тями. За версією слідства, зробили це двоє неповнолітніх. Вони зараз сидять в СІЗО. Коли хлопцям тільки обирали запобіжний захід, то підозрювані в розмовах з журналістами визнавали свою провину. Казали, що били та звинувачували один одного. Зараз вже вони версію поліції заперечують.
Детальніше можна почитати в матеріалі за темою.
Цього тижня нас вразив агроеколог Олексій Бурковський з Покровського району. У цього чоловіка є своя земля в Донецькій області. І він вирішив не засівати її, а відновити. Мова не про те, щоб залишити ділянку пустувати. Олексій допомогатиме грунту. Аби процеси відновлення землі запустилися, грунт треба підготувати під консервацію. А ще засіяти та регулярно скошувати траву, поки не сформується шар дернини. Тобто Бурковський вкладатиме свої час та гроші, щоб з’явилася нова та родюча зелена зона. Це проєкт та мрія на роки. І розповідати про всі етапи агроеколог планує у своєму блозі.
Детальніше його історія є тут.
“Смажені зелені помідори” (1991 рік)
Це двогодинний фільм про жіночу дружбу. Не складний для перегляду, але сюжет не банальний. Нас переносять одразу в 2 епохи: Америку 90-х та Америку перехідного періоду, коли темношкірі вже не раби, але є ті, хто їх так сприймає. Одна з героїнь фільму — Евелін — випадково знайомиться в лікарні з приємною літньою пані, яка розповідає про подругу і молодість. Саме ці два періоди тісно переплетені весь фільм. Евелін шукає себе, а розповіді нової знайомої її надихають на зміни. Ну а до чого тут смажені зелені помідори ви зрозумієте вже під час перегляду.
На жаль, україномовної версії перекладу ми не знайшли, тож шукати фільм варто російською або англійською.