Сім’я судді Донецького окружного суду, який заробив за рік понад 1 млн грн, отримала понад 175 тис. грн допомоги від держави
Іван Голошивець, що чинить правосуддя в Донецькому окружному адміністративному суді, задекларував за 2023 рік понад 1 млн 250 тис. грн зарплати. Уперше за весь час суддя вказав заробітки своєї дружини-підприємиці. Їй впродовж минулого року вдалося заробити ще більше за чоловіка — 1 млн 350 тис. грн. Попри мільйонні статки, минулого року Голошивцям нарахували з держбюджету понад 175 тисяч гривень соціальних виплат як внутрішньо переміщеним особам.
Про це журналісти Вільного радіо дізналися з декларації Івана Голошивця, яка доступна у відкритому державному реєстрі.
Згідно з документом, річний заробіток судді Донецького окружного адмінсуду у 2023-му склав 1 млн 254 тис. 534 грн. Це сума без вирахування податків (близько 20% від згаданої суми), отже “на руки” Голошивець отримав трохи більше мільйона гривень. Відтак місяць роботи судді обходиться державному бюджету в 104 тис. 544 гривні (“на руки” Голошивець щомісяця отримує близько 84 тис. грн).
Ще приблизно 1 млн 87 тис. грн до сімейного бюджету доклала дружина судді Анна Голошивець (до вирахування податків — 1 млн 350 тис. грн). У декларації зазначено, що це дохід від підприємницької діяльності. Через аналітичну систему YouControl ми з’ясували, що Анна працює за основним КВЕДом “Надання інформаційних послуг”. У соціальній мережі Instagram жінка називає себе “мотиваційною тренеркою”. Вона публікує дописи про карти таро, “небезпечні дні” та “секретні тактики проти страху і тривоги”. Скільки коштує консультація у жінки — не вказано. Однак, як пише проєкт Prosud, раніше годинну онлайн-консультацію Голошивець оцінювала в 4 тисячі гривень.
Зауважимо, у деклараціях Івана Голошивця, які він подавав до 2024 року, немає відомостей про доходи дружини від підприємництва, хоча, як свідчать відкриті реєстри, Анна зареєструвалась як фізична особа-підприємець ще 18 липня 2019-го. Про відсутність даних про статки дружини раніше зазначало видання Prosud, яке також виявило, що Голошивець не вказав у декларації за 2020 рік свою квартиру в Донецьку, яка фігурувала там з 2014-го. Не було також і даних про доходи від продажу цієї квартири. У декларації за 2023 рік інформації про цю квартиру теж немає.
Окрім того, Івану, Анні та їхнім трьом донькам у 2023-му нарахували 140 тис. грн державної допомоги на проживання як переселенцям.
Як відомо з декларації, сім’я Голошивців як ВПО користується двома приватними будинками та двома земельними ділянками в Київській області. Крім того, Іван має право на користування службовою квартирою у Слов’янську — саме тут нині працює Донецький окружний адмінсуд.
Серед іншого, дружині судді та трьом його донькам за минулий рік виплатили 35 520 грн соціальних виплат.
Також у декларації чоловіка вказано, що 2019-го він оформив кредит, де на момент подання декларації залишалося погасити ще трохи більше ніж 135 тисяч гривень.
Зауважимо, минулого року Іван та Анна Голошивці втрапили у скандал у Броварах на Київщині. Вони отримали продуктові набори, памперси та дитяче харчування як ВПО, однак за кілька годин повернули їх до гуманітарного хабу через невдоволення. За словами волонтерки Мар’яни П’янкової, суддя сказав: “Ви нам дали такий набір, але моя сім’я і діти такого не їдять. Тушонка і згущонка. Там трохи не те, що ми очікували”. Волонтерка написала скаргу до Етичної ради — незалежного органу, що перевіряє кандидатів до Вищої ради правосуддя (ВРП) на відповідність критеріям професійної етики та доброчесності. На той час Іван Голошивець якраз був кандидатом до ВРП, однак її членом так і не став.
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.