Сім’ї полонених попереджають про спроби Росії зібрати персональні дані: що відомо
Підтримати

Зробити резюме статті: (ChatGPT)

Підтримайте Вільне Радіо

Представники російських спецслужб почали виходити на зв’язок із сім’ями українських військовополонених, видаючи себе за волонтерів чи посередників у переговорному процесі. Вони роблять це, аби отримати персональні дані бранців та вплинути на подальші дії родин — українська сторона закликає не йти на таку співпрацю.

Про це повідомили у пресслужбі Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.

Так, за даними Коорштабу, зловмисники копіюють формат роботи офіційних проєктів відомства, але мають протилежну мету: замість допомоги вони прагнуть підштовхнути родичів полонених до протиправних дій.

Контакт налагоджують під виглядом допомоги, пошуку або сприяння звільненню. Такі контакти можуть відбуватися на різних майданчиках, зокрема через сайти, телеграм-канали чи прямі дзвінки членам родин.

“Наслідком співпраці з ними може бути безпосередня шкода полоненим, а також сповільнення та ускладнення переговорного процесу”, — попередили у Координаційному штабі.

Там закликали родини не передавати на сторонніх ресурсах чи в чат-ботах особисті дані, інформацію про захисників, витяги зі службових розслідувань та іншу конфіденційну інформацію. Також там радять уникати оплати послуг з пошуку військовослужбовців або інформації про них, якщо джерело таких послуг викликає сумніви.

З усіх питань щодо перебування рідних у полоні або їх безвісного зникнення штаб рекомендує звертатися виключно до Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, адже лише офіційні канали можуть гарантувати достовірну інформацію, консультації та необхідну підтримку. Установа має свою гарячу лінію, звернутися можна за номером:

  • 0 800 300 529

Нагадаємо, у п’ятницю, 14 серпня, відбудеться онлайн-зустріч для родичів зниклих безвісти та полонених із Донецької та Луганської областей. Захід розпочнеться об 11:00, тоді учасники обговорять захист прав і законних інтересів сімей українських військових та цивільних мешканців, які зникли безвісти або перебувають у полоні.

Додати Вільне Радіо як бажане джерело в Google
Завантажити ще...