Які повноваження у Верховної Ради України
Фото з відкритих джерел

46 округ став найменш конкурентним за кількістю кандидатів у всій області і в Україні. 6 претендентів на крісло народного депутата є лише на 4 округах в країні, в основному ж — їх більше. В цьому окрузі — більше 143 тисяч виборців. Це жителі Бахмута, Лиману і частини Бахмутського району. Розберемо докладно хто ж бореться за їхні голоси.

 

Перший у списку кандидатів (за алфавітом) — директор регіональної філії “Донецька залізниця” Сергій Вікторович Бугайов.

Сергій Бугайов 46 виборчий округ

43-річний уродженець Донецька йде на вибори самовисуванцем. Філію він очолив в квітні 2017-го, до цього там же був виконуючим обов’язки заступника начальника служби матеріально-технічного забезпечення. Закінчив Донецький державний технічний університет за спеціальністю «Економіка підприємства». Кар’єру почав на шахті в Якутії в 1990 році. Пізніше встиг попрацювати лаборантом, інженером-програмістом, директором декількох фірм. На залізницю прийшов в 2005-му.

Сергій Вікторович полюбляє дорогі автомобілі. Згідно з деклараціями, він володіє двома “Мерседесами”. Перший — 10-річний Mercedes-benz вартістю 225 тисяч гривень — придбав у вересні 2014-го. А вже в березні 2019-го року купив “Мерседес” марки CL за 1 мільйон 200 тисяч гривень. Доречі, за попередній рік він заробив майже 2 мільйони 160 тисяч гривень.

Також, як повідомляли журналісти програми “Нашi грошi”, в 2018 році для “Донецької залізниці” придбали елітний мікроавтобус “Мерседес” за 2,5 мільйона гривень. На недоцільність такої дорогої покупки звернув увагу міністр інфраструктури Володимир Омелян. А в соцмережах жартували – нарешті почали оновлювати рухомий склад.

Балотується Сергій Бугайов вперше. У його програмі — філософські роздуми про сенс поняття “демократія” і загальні обіцянки: сприяти встановленню миру на Донбасі і відновленню зруйнованої інфраструктури, підвищення пенсій, підтримка підприємців і сільського господарства, якісне і доступне медичне обслуговування. А ще кілька пунктуаційних і граматичних помилок, що до смішного спотворюють зміст написаного. Цитата: “Я впевнений, що депутатський контроль, за місцевими органами виконавчої влади, припинення  корупції та чиновницьке свавілля буде дієвим механізмом впливу, завдяки постійному діалогу в окрузі, де працюватимуть мої громадські приймальні”.

Бліц (за /проти)

“Закон про мову”: “Україна    багатонаціональна країна, і основна мова державна має бути українська. Але за правом рівності всі мають право (згідно з Конституцією) на свободу і на волевиявлення. Мова державна  — українська, але для самої держави має бути рівноправ’я як для татар, так і для російськомовних або тих, хто говорить угорською “.

Мораторій на продаж землі: “Надра, як і земля, належать народу. Однозначно мораторій і питання повернення у власність громадам”.

Декомунізація: “Хто переписує історію не зможе змінити цим майбутнє. Я проти режиму комунізму і геноциду українського народу, але вважаю, що слід зосередитися на майбутньому, а не шукати проблеми в минулому. Є більш нагальні проблеми першочергової перспективи на сьогодні, ніж витрачати гроші даремно на популізм і піар “.

Стаття про незаконне збагачення:Однозначно “за”, але з реальними правками на чинну Конституцію і аналітикою чинного законодавства. На сьогодні цей закон не працює і є багато законодавчих “дірок” для ухилення для так званих містечкових олігархів, якi все життя пропрацювали на зарплату в держслужбі або на держпідприємстві, але за ці роки отримали невідповідний капітал для себе і своїх близьких”.

На що буде просити субвенції: “Субвенція це позика громаді на певний термін. Тільки під реалізацію реальних проектів, де можлива сума окупності не передбачає кредитування в комерційних банках під діючу кредитну ставку. Правильний розрахунок проектів самоокупності під гарантії уряду це і є моє завдання“.

 

Від партії “Слуга народу” балотується Родіон Ігорович Вощанов.

Родіон Вощанов 46 виборчий округ, партія Слуга народу

Закінчив економічний і юридичний факультети Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка. Комерційний директор ТОВ “Комекс Груп”, безпартійний. 

Народився в Бахмуті, в 10 років переїхав до Києва.

Вказаний як засновник ТОВ “Роджен груп” зі статутним капіталом в 7 тисяч гривень. Діяльність – оптова торгівля фруктами та овочами. Також зареєстрований як ФОП з надання інформаційних послуг, обробці даних і діяльності інформагентств.

У 2015 році балотувався до Київської міськради від партії ДемАльянс.

У передвиборчій програмі обіцяє підтримувати президента Зеленського і цілі, які він декларує: боротьба з корупцією, очищення правоохоронних органів, скасування депутатської недоторканності, підвищення зарплати вчителям, зменшення тиску на бізнес. Як депутат від Бахмута, зобов’язується домогтися безперервного водопостачання, контролювати комунальні служби та впровадження медреформи, залучати інвестиції в район.

Бліц (за /проти)

“Закон про мову”: “Ми повинні провести аудит цього закону, тоді і будемо розуміти. У повсякденному житті я можу спілкуватися українською мовою”.

Мораторій на продаж землі: “Це складне питання. Як і для кожного складного питання спочатку потрібно зібрати людей, провести круглі столи і вирішити, як буде краще для кожного. Моє особисте ставлення ми повинні довіряти людям і зробити, як вони хочуть. Якщо мої виборці скажуть, що вони хочуть, щоб ми скасували цей мораторій, я буду за це голосувати. Я збираюся провести зустрічі в кожному місті і селі свого округу”.

Декомунізація: “Якщо ми зараз почнемо (обирати, —— ред.) Артемівськ або Бахмут, то я вважаю, це повинна вирішити громада міста. Ми і наш Президент будемо запускати проект “Країна в смартфоні”. Ми зможемо проводити маленькі референдуми в кожному місті щодо зміни назв вулиць, міст, з питання пам’яток. Кожен житель міста зможе взяти телефон, авторизуватися і зробити свій вибір. Як буде краще для міста жителі оберуть самі “.

Стаття про незаконне збагачення: “Я вважаю, те, що зробив  Конституційний суд, депутати, які внесли цю пропозицію, це сором (йдеться про скасування статті за незаконне збагачення, ред.). Якщо я стану депутатом, я буду голосувати за новий закон, який подав  президент, і повністю його підтримаю“.

На що буде просити субвенції: “В першу чергу, хочу відзначити, що процес отримання субвенцій для регіонів, а особливо для округів, дуже “тінізований “, а в останні роки доведений деякими мажоритарниками до абсурду. Не нормально, коли в рік виборів ми бачимо, як виділяються гроші на дитячі майданчики, а потім конкретний мажоритарник вішає на них своє ім’я і робить вигляд, що це зроблено за його, а не за державний рахунок. Тому, в першу чергу, звичайно, це питання треба винести на поверхню, проаналізувати і систематизувати.

З об’єктивних моментів: нам потрібні додаткові кошти для поліпшення транспортної інфраструктури, для поліпшення стану доріг і приведення в норму систем комунікацій ЖКГ”.

 

Претендує на депутатське крісло і чинний парламентарій (член фракції партії “Народний фронт”) Костянтин Володимирович Матейченко.

Костянтин Матейченко 46 виборчий округ

Закінчив Томське вище командне училище зв’язку. Дослужився до заступника командира військової частини Артемівської дивізії, пішов у відставку в званні майора в 1998-му. Військові навички стали в нагоді в 2014 році – тоді Матейченко командував батальйоном “Артемівськ” і брав участь у визволенні міст Донбасу. Цивільну кар’єру починав директором сільгосппідприємства. Політична – досить строката.

З 2002-го по 2010 роки був сільським головою села Покровське. Перший раз балотувався від “Партії регіонів”, потім – від “Соціалістичної партії”.

У 2012 балотувався до Верховної ради від “Батьківщини”, але програв Сергію Клюєву. У 2014-му був виконуючим обов’язки голови Краснолиманської, після – главою Бахмутськой райадміністрації. Тоді ж пройшов до парламенту за списками “Народного фронту”. Голова підкомітету з питань законодавчого запобігання і протидії корупції.

У Верховній Раді Матейченко відвідав 511 засідань, пропустив 62. Автор і співавтор більш ніж сорока законопроектів. Наприклад, запропонував, а пізніше відкликав правки до Кримінального кодексу про захист авторитету країни, в яких йшлося про ув’язнення за “умисний підрив авторитету держави і органів влади”.

Також пропонував виключити з Кримінального кодексу статтю “Провокація підкупу” (створення умов для отримання хабара для того, щоб викрити учасників незаконної оборудки); заборонити брати участь в торгах на держзакупівлі представникам країни, яка знаходиться під санкціями; встановити граничний вік в 60 років кандидатам на пост сільського голови і мера.

Матейченко був серед депутатів, які не підтримали зняття недоторканності з Сергія Дунаєва та Станіслава Березкіна, утримався від голосування за арешт депутатів Борислава Розенблата і Максима Полякова. Голосував “за” призначення Найджела Брауна аудитором НАБУ — його кандидатуру багато депутатів вважали сумнівною і навіть побоювалися за майбутнє антикорупційного бюро.

Нардеп підтримав мовний закон, введення воєнного стану, визнання Росії країною-агресором.

У 2013 році Матейченко визнали винним у зловживанні службовими повноваженнями і владою. А під час розслідування навіть арештовували. Йшлося про події 2004 року, коли він був Покровським сільським головою. Точніше   про виділення сільрадою в оренду землі для видобутку гіпсу за підробленими документами. За строками давності Матейченко в 2014-му  звільнили від кримінальної відповідальності. Сам він називав цю справу політичною.

Активісти звинувачували Матейченко в приховуванні доходів: у 2015 році він задекларував 79 тисяч гривень доходу, але при цьому утримував трьох дітей і придбав будинок площею 223 квадратних метра. У 2014 – не задекларував бізнес. А в 2013 році не вказав в декларації близько 20 тисяч квадратних метрів землі, яку купив з 1999 по 2009 роки.

На вибори-2019 Костянтин Матейченко йде самовисуванцем. У своїй програмі пише, що збирається лобіювати законопроекти про підвищення зарплат бюджетникам, підтримку багатодітних сімей, обґрунтованих тарифах, створенні умов для бізнесу. Обіцяє не забувати свій округ – підтримувати співробітників “Артемсолі” і “Донецької залізниці”, оберігати пам’ятки природи. У питанні війни за переговори і пошук порозуміння.

Бліц (за /проти)

“Закон про мову”: “Звичайно, я за нього голосував. Тут є маленьке “але”. У нашій країні є державний гімн, державний герб, державний символи, основи держави. Я вважаю, що одним з таких постулатів є мова. Це по-перше. По-друге, в закон про мову ми довго вносили правки, обговорювали. Я був налаштований категорично проти  через його жорсткість і каральні моменти, такі як інспектори, штрафи. Я проти цього виступав у Верховній Раді. Напевно, і моя лепта є в тому, що за період між першим і другим читанням закон більш-менш був пом’якшений. В остаточній редакції цей закон виглядає, я вважаю, для нашого російськомовного регіону прийнятно. Прибрали багато каральних моментів, багато речей відтерміновані, деякі до 2030 року. Наприклад, лікар все життя працював, залишилося йому 3 роки до пенсії. Ну не може він навчитися говорити українською. За ці роки він піде на пенсію. А молода людина 30-40 років цілком може навчитися “.

 

Читайте також: Лише один нардеп-мажоритарник з Донеччини підтримав мовний закон (Інфографіка)

 

Мораторій на продаж землі: “В нашій державі земля продавалася й продається. Мораторій у нас на продаж сільгоспземель. У чому тут питання: будь-яка людина, і це закріплено в Конституції, має право розпоряджатися своєю власністю. У тому числі і продавати. Мораторій суперечить таким нормам. Я за те, щоб людина могла розпоряджатися своїм майном, продавати, в тому числі і земельний пай. Але земля – ​​це багатство нашої країни і знаряддя виробництва для нашого сільського бізнесу. І якщо зараз цей продаж запустити у вільне плавання, то будуть великі труднощі для сільгоспвиробників. Другий момент за відсутності ринку землі, кадастрового впорядкування цієї землі, постраждають в першу чергу власники землі, які будуть її продавати за безцінь. Після чітко сформованого ринку землі, визначення фінансового земельного банку, який може чітко визначити ціну землі, я буду голосувати “за” продаж землі. Ці законопроекти вже підготовлені, процес йде”.

Декомунізація: “Так розвиваються всі країни світу. Йде зміна цінностей. Зараз знаємо, що під деякими ідеологічними прапорами страждали сотні тисяч людей. На честь пам’яті цих знищених, репресованих людей, цілих націй, я голосував “за” декомунізацію”

Стаття про незаконне збагачення: “Я” за “цю статтю. Вона зараз буде прийнята. Але вона була прийнята і підготовлена ​​з протиріччями з основним нашим законом. В Конституції чітко зазначено, що людина в кримінальному провадженні не зобов’язана доводити свою невинність. А стаття про незаконне збагачення говорить про зворотне. Тому її  скасували. Але сама ідея – я “за”.

На що буде просити субвенції: “Дуже великий перелік проблем в нашому окрузі на що просити гроші: дороги, освіта, медицина, соціальний захист. Найголовніше, з мого досвіду, залучення субвенцій з державного бюджету на округ, під ці гроші вже повинна бути виготовлена ​​проектно-кошторисна документація, повинні бути звернення місцевої влади”.

 

Конкурентом кандидатам на окрузі буде безпартійний і тимчасово безробітний (за даними ЦВК) Дмитро Олексійович Рева.

Дмитро Рева 46 виборчий округ

Син Бахмутського міського голови балотується від партії “Опозиційний блок”. Починав автослюсарем, згодом очолив “Виробничо-комерційне підприємство ДЕМИ”. Був депутатом Верховної Ради 6-го скликання від “Партії регіонів”, балотувався також до 7-го і 8-го скликань. Як парламентар, в 2010-му підтримав продовження термінів перебування Чорноморського флоту Росії в Криму, в 2012-му  скандальний закон про мовну політику, що дозволяє “регіональні мови”. За 5 років каденції був співавтором однієї невеликої правки до закону “Про національний банк України”. Але не прогулював. За даними системи Рада, був присутній на 554 засіданнях, пропустив 21.

Місцеві активісти та ЗМІ неодноразово писали про корупційну бізнес-імперію родини мера Олексія Реви. Зокрема, повідомляли, що Дмитро Рева монополізував автобусні маршрути через лінію зіткнення, а його підприємство отримує більшу частину дотацій на перевезення пільговиків. Приписували синові мера також заняття торгівлею, сільським господарством, нерухомістю і нафтопродуктами,

На вибори-2019 йде з обіцянками, не властивими колишньому “регіоналу” та представнику партії “Опозиційний блок”: посилення боєздатності армії, підтримка децентралізації, економічні реформи для членства в Євросоюзі, подолання енергетичної залежності.

Бліц (за /проти)

“Закон про мову”: “Такий, яким він є сьогодні   не підтримую. Це людей “ламають через коліно”.

Мораторій на продаж землі: “Підтримую”

Декомунізація: “В цілому підтримую, але якщо ламати пам’ятники і сквери не підтримую”.

Стаття про незаконне збагачення: “Підтримую”.

На що буде просити субвенції: “На розвиток 46-го округу. Туди входить Бахмут, Бахмутський район, Часів Яр, Соледар і Сіверськ. Там дуже багато проблем. Потрібно сьогодні будувати лікарні, реконструювати школи і дитячі садочки, робити дороги. Потрібні карети швидкої допомоги, комфортні умови для мешканців громади”.

 

За голоси буде боротися й Федір Володимирович Христенко.

Федір Христенко 46 виборчий округ Опозиційна платформа- за життя

Підприємець балотується вперше, йде на вибори від партії “Опозиційна платформа – за життя”, член партії. Уродженець Старогнатівці, живе під Києвом. Людина з таким ПІБ вказана як керівник ТОВ “Істголдкапітал”, яке займається неспеціалізованою оптовою торгівлею, а також бенефіціаром ТОВ “Карбонкапітал”. У своїх інтерв’ю Христенко каже, що до війни на Донбасі в Донецьку займався пасажирськими автоперевезеннями. Потім переїхав до Києва і став бізнес-консультантом.

У 2014-му був довіреною особою кандидата в Президенти Петра Порошенка. На нинішніх виборах Христенко підтримує голова Бахмутського райради Євген Пластун. За повідомленнями журналістів, саме на його машині кандидат їздив по Бахмуту. Увечері 27 червня її підпалили. 

З початком виборчих перегонів в ЗМІ також з’явилася інформація про те, що Христенко одружений з горлівчанкою Мариною Кондауровою. І саме він в минулому році оплатив святкування її дня народження — свято обійшлося більш ніж в 7 мільйонів гривень, виступали українські та російські артисти, серед яких Світлана Лобода, Ані Лорак, групи MOZGI і KAZKA.

В програмі Христенко — традиційні для опозиціонерів меседжі: автономія Донбасу в складі України, закон про амністію і вибори на Донбасі, відновлення зв’язків з РФ, нейтралітет і позаблоковий статус країни. Також зниження тарифів, збільшення мінімальної пенсії і допомоги при народженні дитини. І при цьому  — зниження податкових ставок і введення податкових канікул для малого і середнього бізнесу.

Кандидат від партії “Опозиційна платформа – за життя”  — єдиний із претендентів у 46 окрузі, хто не зміг знайти можливість відповісти на бліц-опитування від Вільного радіо. Він також відмовився від участі в дебатах. Прес-служба кандидата зазначила, що це не цікавий для них формат, і вони розглядають теледебати. При цьому на дебати від UA:Донбас Христенко так само не прийшов. Зустріч кандидата з виборцями в місті також проводили в закритому режимі. 

 

Завершує список кандидатів самовисуванець, депутат Бахмутської міськради 6-го скликання Олександр Григорович Шинкаренко.

Олександр Шинкаренко 46 виборчий округ

Він очолював міську організацію “Партії регіонів” і їхню фракцію в міськраді. Під час Євромайдану їздив до Києва на мітинг антимайдану у Маріїнському парку. Керівник “Союзу офіцерів запасу”.

Полковник Шинкаренко був командиром 52-ої окремої механізованої бригади. Її розформували після вибухів на військових складах в Бахмуті в 2003 році. Вибухнули 3 тисячі тонн боєприпасів. Тоді вогонь вдалося загасити за допомогою пожежного танка, травми отримали 3 людини. Місто — 50 мільйонів збитку. Причина пожежі — на складі військові зварювальним апаратом різали  метал на продаж.

У своїй декларації військовий пенсіонер Шинкаренко вказав житловий будинок в Бахмуті і 4 земельні ділянки. Річний дохід менше 75 тисяч гривень пенсії.

Його передвиборча програма називається “Разом до миру”. Головна мета  — “припинення бойових дій і досягнення взаєморозуміння”. Серед стандартних обіцянок: впровадження страхової медицини, внесення змін в структуру залізничного транспорту в Донецькій області.

Бліц (за /проти)

“Закон про мову”: “Не підтримую”.

Мораторій на продаж землі: “Підтримую”.

Декомунізація: “Не підтримую”.

Стаття про незаконне збагачення: “Підтримую”.

На що буде просити субвенції: “Потрібно дати права регіонам, щоб вони не просили гроші у Києва, а вирішували на місцях свої проблеми. Щоб Київ перестав бути місцем корупції. І спочатку мир, а потім всі проблеми “.

 

Читайте також:

Клюєв не братиме участь у парламентських виборах

ЦВК не зареєструвала главу Бахмутської райради кандидатом в нардепи (доповнено)


Завантажити ще...