Складнощі децентралізації: Бахмутській лікарні намагаються передати старе обладнання, а вони проти


image
Фото з відкритих джерел

Після створення ОТГ районна рада має передати на місця не лише повноваження, а й майно. Однак не всюди задоволені результатом розподілення. Так, Центру первинної медичної допомоги Бахмута хочуть передати неробочу електроплиту “Мєчта”, старі тази й дисководи, якими зараз вже майже не користуються. Як планують вирішувати питання – читайте далі.

 

Бахмутська районна рада уклала проект рішення, згідно з яким Центр первинної медичної допомоги (ЦПМД) м. Бахмута має отримати на баланс нерухоме та інше майно від Центру первинної медико-санітарної допомоги Бахмутської райради. У жовтні представники ЦПМД та районного центру оглянули амбулаторії, обладнання з яких має перейти на баланс лікарні. Однак виявилось, що найкраще обладнання звідти вже вивезли. Натомість залишили те, що лікарні не знадобиться.

“Ми почали отримувати майно, яке нам зовсім не потрібно. Наприклад, воно вже чи застаріле, чи підлягає списанню, чи не працює зовсім, чи нам воно не потрібно для використання. Ну, наприклад, вони нам передавали лабораторне обладнання. В нас немає лабораторій. В мене є аутсорсингова послуга, і я замовляю лабораторне обстеження в іншій організації”, – розповідає головна лікарка Центру первинної медичної допомоги Світлана Шабаліна.

Серед майна, яке районна рада планує передати ЦПМД – пральна машина й холодильник в неробочому стані, дорогі в обслуговуванні принтери, морально застаріле обладнання на кшталт дисководів та навіть фасадна вивіска.

За словами Світлани Шабаліної, таке рішення спрощує все лише для районної ради.

“Списання потребує коштів і часу. Є фізіотерапевтичне обладнання, воно має срібло й золото. Мало організацій, які дають висновок, що воно недоцільне для подальшої експлуатації та ремонту. Спершу знайди цю фірму, отримай висновок – це вартує коштів, місцевих коштів – потім вийди на сесію, спиши його і утилізуй” – каже Шабаліна.

Аби списати непотрібне майно, доведеться витрачати гроші або з районного, або з міського бюджету. Залежить від того, на кого в результаті буде записане обладнання чи тази.  

Щоб не отримувати застаріле майно, представники Центру звернулись до районної ради. Голова Бахмутської райради Євген Пластун пояснив журналістам, що заява від ЦПМД надійшла, але розглянути її не встигли.

“Встигнути ознайомитися з усім переліком неможливо”, – заявив він.

Та додав, що вирішувати долю непотрібного лікарні майна потрібно на спільній комісії громади і району. Там мають дійти висновку чи доцільно виносити це питання на сесію. Коли це буде – голова райради відповісти не зміг.

Зазначимо, в Бахмутському районі вже є кілька ОТГ. Районна влада поступово передає їм майно. З деяким процес затягується. Але відповідно до реформи, повноваження по утриманню майна громади лягає саме на раду ОТГ. Детальніше про зміни в результаті децентралізації читайте в матеріалі Самі собі командири. В чому суть реформи децентралізації. 

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: