Скоро українці зможуть отримувати лікарняні листи без черги


image
Фото: з відкритих джерел

Вже до середини 2019 року в Україні може з’явитися система електронних лікарняних листів. Тобто замість того, аби стояти в черзі, обходити 3-4 кабінети і збирати печатки, тепер буде достатньо зробити кілька кліків.

 

Про це в інтерв’ю “Інтерфаксу” розповів заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк.  За його словами, проект впровадження електронного лікарняного листа досить складний, а в його реалізації задіяні відразу кілька міністрів.

За планом, такий електронний документ буде ходити між декількома інстанціями — роботодавцем, медичним закладом та Фондом соціального страхування. Наразі, за словами Ковтонюка, всі зазначені сторони досить швидко працюють над впровадженням електронного лікарняного, а динаміка розвитку проекта в цілому — позитивна. Зазначимо, що за підрахунками Міністерства, щорічно в Україні видається близько 5,5 млн лікарняних.

Зазначимо, уряд в листопаді минулого року доручив до 1 лютого 2019 року подати на розгляд Кабміну проект положення про Електронний реєстр листків непрацездатності.

Нині у МОЗ вже створили робочу групу, яка повинна узгодити всі деталі роботи системи. Електронний реєстр діятиме на базі Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Нагадаємо, в Бахмутській лікарні кілька місяців лежачих хворих несуть пішки на верхні поверхи.

Читайте також: Підсумки медичної реформи за 2018 рік.

Дивіться ще: Українці зможуть проходити безкоштовну діагностику

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: