Підтримати
Зображення до посту “Слуга народу” буде просувати створення агенції з питань ветеранів ООС(АТО). Що це і навіщо
Фото з вільних джерел

Партія “Слуга народу” пропонує створити державний орган, який буде займатися наданням пільг ветеранам різних груп, у тому числі, ветеранам військової служби. Проте, депутатка від партії “Європейська Солідарність” та ветеранка Яна Зінкевич називає цю ідею нелогічною. Деталі про позицію обох сторін читайте далі. 

 

15 серпня підготовча депутатська група оприлюднила перелік із 23-х профільних комітетів Верховної Ради. У цьому переліку не виявилось комітету у справах ветеранів. “За” його ліквідацію виступають представники партії “Слуга народу”.

Долю майбутнього комітету вирішувати будуть на першому засіданні Верховної Ради. Та вже зараз у партії “Слуга народу” заявляють: планують й інші зміни до існуючого підходу соціального захисту ветеранів російсько-української війни. Про це Вільному радіо розповіла член партії Галина Третьякова.

“Слуга народу” буде просувати створення агенції з питань ветеранів ООС(АТО). Що це і навіщо 1
Фото з вільних джерел

 

“Справа в тому, що у нас немає закону, який би спочатку ранжирував наших ветеранів”, починає з основної проблеми, яку бачить, ймовірна голова комітету Верховної Ради із соціальної політики.

За словами Третьякової,  уряду не вистачає адміністративного органу, який би ділив ветеранів на категорії та нараховував їм певний комплекс пільг відповідно до їхньої групи. Також, цей орган має налагоджувати контакт з усіма міністерствами та державними структурами, які займаються нарахуванням пільг ветеранам.

“Нам потрібно, щоб була створена структура, якою можна було б управляти з точки зору контролю за діяльністю різних міністерств. Я нарахувала від 16 до 20 міністерств, від 16 до 20 законів, відповідно до яких у нас надаються пільги ветеранам різного статусу. Нам потрібен хаб такий, діджиталізований офіс, який би допомагав пріоритизувати в будь-якому міністерстві людину, яка є ветераном”, розповідає Галина Третьякова.

Таким офісом у партії пропонують зробити національну агенцію. 

“Чому це ще бачиться як національна агенція, а не як міністерство? Тому що національна агенція підпорядкована Кабінету Міністрів, і за її діяльність безпосередньо буде відповідати прем’єр. Не окремий міністр, який призначається Верховною Радою. У нас буде дуже такий короткий шлях до того, щоб центральні органи виконавчої влади реалізовували те, що ми напишемо в законі”, каже Галина Третьякова.

У цій агенції, за ідеєю, будуть функціонувати три департаменти:

  • Перший департамент має справедливо ранжирувати ветеранів. У ньому буде доцільно надавати робочі місця ветеранам військової служби. Вони будуть переймати досвід інших країн-членів НАТО, в уряді яких уже існують департаменти, що займаються наданням пільг.
  • Другий департамент міг би співпрацювати з Міністерством охорони здоров’я для того, щоб ветерани не “потерпали” від медичної реформи.

“Наприклад, якщо там Міністерство оборони має свої госпіталі, то сьогодні не реалізовано і не адмініструється допуск до таких госпіталів ветеранів”, каже Галина Третьякова.

  • Нарешті, третій департамент має займатися іншими видами послуг для ветеранів. 

Одним із завдань агенції бачать також встановлення меморіальних споруд.

“Також мені дуже хочеться, щоб у нас були створені меморіали пам’яті. Вони є частиною нашого патріотичного виховання, вони є частиною морального духу нашої армії” додає Третьякова.

На цьому етапі не підтримує створення подібної агенції колега Третьякової від партії “Європейська солідарність”, “госпітальєрка” Яна Зінкевич. Вона і сама знається на структурі нинішньої соціальної допомоги ветеранам, адже багато часу присвятила волонтерству в зоні ООС та підтримує контакти з військовими. 

“Слуга народу” буде просувати створення агенції з питань ветеранів ООС(АТО). Що це і навіщо 2
Фото з вільних джерел

 

Вона заявляє, що агенція, яку пропонує створити Третьякова, просто дублюватиме функції уже існуючого Міністерства у справах ветеранів.

“Фактично, у нас раніше займалися 22 різних структури видами різних послуг конкретно для ветеранів. Для того, щоб усього цього уникнути, створено Міністерство ветеранів. Воно, відповідно, має профільний комітет, який займається саме питаннями ветеранів. Агенція… Чи це не буде дублювання функцій?”,  – розповідає Вільному радіо Яна Зінкевич.

Зінкевич зазначає, що замість ліквідації комітету партія “Слуга народу” могла піти на компроміс.

“Спокійно міг стати керівником хтось з представників “Слуги народу””,  – каже вона.

Однак, за словами депутатки від партії “Європейська солідарність”, ліквідація комітету ВР у справах ветеранів ще не є остаточною. 

“За це ще мають проголосувати депутати на першому засіданні, яке буде після того, як оберуть голову і заступників, також буде проголосовано і за склад комітетів і предмети їх відання. Відповідно, до цього моменту ще можна повпливати на загальну думку і спробувати щось змінити”,  – повідомляє Яна Зінкевич.

Зазначимо, відповідно до результатів позачергових виборів до Верховної Ради, народними депутатами стали 254 представники партії “Слуга народу”. Це вперше в історії України, коли 1 партія набрала більшість в парламенті. Тож вони можуть ухвалити рішення завдяки голосам своїх представників.   

Перше засідання Верховної Ради 9 скликання має відбутися 29 серпня. На ньому народні депутати складуть присягу та мають проголосувати за утворення комітетів Верховної Ради, їхній склад і очільників. 

Читайте також:


Завантажити ще...