Щодня о 9 ранку ми вшановуємо хвилиною мовчання пам’ять усіх, хто загинув через загарбницьку війну Росії проти України. Євген Чупіхін із Харківської області пішов на фронт добровольцем й боронив околиці Бахмута. 30 вересня 2023-го 23-річний захисник загинув через влучання російського снаряда у бліндаж.
Євген Чупіхін народився 17 квітня 2000 року в селі Івашки Харківської області. Після закінчення школи вступив до Національного університету цивільного захисту України на факультет пожежного захисту.
“Але він зрозумів, що це не його спеціальність, що він не тим займається. Він хотів вступити в академію Державної прикордонної служби, але почалося повномасштабне вторгнення”, — каже дівчина Євгена Катерина Завадська.
28 вересня 2022-го Євген добровільно став до лав ЗСУ, хоча за станом здоров’я для служби був непридатним. Пройшов військові навчання у Великій Британії та долучився до 92-ї окремої штурмової бригади імені кошового отамана Івана Сірка. Був оператором-розвідником взводу протитанкових керованих ракет.
Євген Чупіхін боронив Новоселівку, Іванівське та Андріївку на Донеччині.
“Коли в нас зародилися стосунки, я запитала: “Чому ти пішов [на фронт]? Тим паче тобі можна було не йти за станом здоров’я”. А в нього була гарна відповідь: “Хто, якщо не я? Я маю захищати свою Батьківщину. Я не можу бачити як гине мій народ”. Він був дуже принциповий та справедливий. На нього завжди можна було покластися. Батьки і рідні називали його промінчиком сонечка”, — говорить співрозмовниця.
Катерина пригадує: Євген обожнював їздити за кермом автівки та проводити час на природі.
“З самого дитинства він захоплювався риболовлею та відпочинком на природі. Був справжнім рибаком. Пам’ятаю, що під час його останньої відпустки ми майже кожного дня були біля річки. І під час цієї відпустки він брав від життя усе, бував скрізь, де йому хотілося. Зараз я замислююсь над тим, що він може щось відчував і хотів побути разом із усіма якнайдовше”, — згадує дівчина.
Євген Чупіхін загинув 30 вересня 2023 року в районі Андріївки Бахмутського району. У бліндаж, де був оборонець, влучив російський снаряд. 23-річного захисника поховали в Золочеві на Харківщині на Алеї Героїв.
“Женя був справжнім чоловіком, який дав мені зрозуміти, як повинен ставитись до дівчини хлопець. З ним я відчувала себе тією самою маленькою і щасливою дівчинкою. Він щомісяця і навіть частіше дарував квіти без приводу, а зараз щоразу квіти йому на могилку везу я… Він став для мене всім сенсом життя, він став частинкою мого серця…
Я безмежно вдячна батькам, що виховали справжнього хлопця. Я розумію наскільки їм зараз важко, оскільки Женя був єдиною дитиною у родині. Він назавжди для кожного з нас Герой”, — каже дівчина загиблого бійця.
Рідні Євгена Чупіхіна створили електронну петицію, аби чоловіку надали звання Героя України. Вона вже набрала необхідні 25 тисяч підписів й нині перебуває на розгляді президента України.
Світла пам’ять захиснику України.