Будівництво сміттєперевантажувальної станції в Бахмуті коштуватиме майже 100 мільйонів гривень. Гроші отримає фірма, яка фігурує у численних кримінальних справах про неякісні роботи та корупційні схеми. Крім того, власники фірми-підрядника мають неоднозначну біографію.
Звести станцію планують до червня 2021 року. На це КП “Донецький регіональний центр поводження з відходами” віддає 97,5 млн грн. Підрядником стало ТОВ “Хозхімсервіс”, пише видання “Вчасно”.
Як зазначається, назву ТОВ “Хозхімсервіс” можна часто зустріти не лише в тендерній документації на будівництво, а й в матеріалах багатьох кримінальних справ з розтрати бюджетних коштів. Так, днями з фірмою уклали угоду на зведення училища олімпійського резерву ім. С.Бубки. Вартість підряду – 169 млн грн. За даними журналістів, тендер має ознаки змови.
До цього фірма отримала від місцевої влади Покровська сім замовлень на понад 300 млн грн. Гроші на ремонт об’єктів інфраструктури надав Європейський інвестиційний банк. Під час закупівель ці кошти були розіграні між кількома пов’язаними фірмами, що може свідчити про порушення закону про захист економічної конкуренції. Європейські наглядачі вчасно розібралися в ситуації та призупинили фінансування.
Крім того, в червні 2018 року ТОВ «Хозхімсервіс» отримало 11 млн грн на прокладання під’їзної дороги до регіонального ландшафтного парку “Клебан Бик”. Роботи нібито закінчили наприкінці серпня 2018 року. Але виявилось, що дорога зроблена не там, де планувалось.
Загалом скандальна фірма фігурує у майже 80 документах, які стосуються цивільних та кримінальних проваджень. Правоохоронці Києва, Донеччини та Запоріжжя підозрюють її керівництво у незаконному збагаченні за бюджетні кошти.
ТОВ “Хозхімсервіс” зареєстрована в столиці у т.з. “тендерному гнізді”. Таку ж адресу вказують ще 706 підприємств і ФОПів.
Попри київську реєстрацію фірми, її власники родом з Донецька. Це Алла Кізіменко та її син Давид. Керує організацією інший син Алли – Марк.
Зазначається, що батько Давида й Марка – Олег Кізіменко – за часів Януковича був заступником мера Севастополя. Він не полишив цю посаду навіть після анексії Криму. Чоловіка заарештували восени 2018 року в Херсоні за підозрою в державній зраді. Йому загрожувало 5 років ув’язнення, але суд замінив цей вирок на рік випробувального терміну.
Журналісти зауважують, що обласний департамент екології не вперше співпрацює з одіозною фірмою. Раніше КП “Донецький регіональний центр поводження з відходами” уклав з ТОВ «Хозхімсервіс» 5 договорів загальною сумою понад 300 млн грн. За ці гроші підрядник мав побудувати кілька полігонів твердих побутових відходів. В результаті на фірму завели справу за незаконний видобуток корисних копалин під час рекультивації полігону в Слов’янську.
Додамо, сміттєперевантажувальну станцію в Бахмуті планували збудувати ще у 2017 році. Тоді її вартість оцінювали у 15 млн грн. Подібні станції мали з’явитися у Торецьку, Слов’янську, Костянтинівці та Лимані. До того ж, на Донеччині планувалось будівництво 9 сміттєсортувальних станцій. Однак на сьогодні жоден з проєктів так і не втілили. У департаменті екології стверджують, що в бюджеті забракло коштів, тому будівництво не відбулось.
Нагадаємо, будівництво сміттєперевантажувальної станції з сортувальним обладнанням в Бахмуті мають почати цього року.
Читайте також: