Сьогодні НБУ випускає нову банкноту, щоправда розрахуватися нею українці не зможуть


image
Фото: НБУ

Національний банк України в понеділок, 17 грудня, запускає в обіг нову пам’ятну банкноту – 100 гривень.

 

 

Як повідомляє прес-служба Національного Банку України, гроші з’являються на честь важливої історичної події – 100-річчя Української революції 1917-1921 років та введення в цей період перших українських паперових грошей. Дизайн пам’ятної банкноти намагалися зробити максимально наближеним до тих, які випускали в 1918 році.

“Навесні 1918 року український уряд ухвалив рішення змінити назву вітчизняних грошей з “рублів” на “гривні”, бажаючи підкреслити спадковість традицій держави з часів Київської Русі. Таким чином, під час Центральної Ради в Україні почала діяти національна грошова система, хоча її формування відбувалося в складних умовах”, – повідомляють в прес-службі НБУ.

Зазначимо, що нові 100 гривень — виключно сувенірна продукція, а не платіжний засіб (ними не вийде розрахуватися в магазинах). Але екземпляр може бути цікавим для нумізматів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: