Вже третій рік поспіль в першу неділю жовтня в Україні відзначають День територіальної оборони. Колись це були підрозділи, які не виконували задачі на фронті, а усього в теробороні служили близько 10 тисяч бійців. Нині ж це багаточисельна структура ЗСУ, яка встигла потужно проявити себе на війні.
Указ про святкування Дня територіальної оборони президент України підписав 2020 року. Тоді це були окремі загони, які існували не в усіх містах країни й не входили до складу ЗСУ.
Напередодні повномасштабного вторгнення Росії тероборона стала молодшим підрозділом Збройних сил України. Бійці ТрО були одними з перших, хто став на захист населених пунктів, які росіяни намагалися окупувати на початку відкритої війни. 206-й батальйон 241-ї київської бригади Сил ТрО ЗСУ звільняв Бучу та Ірпінь. А окремі підрозділи Донецької ТрО звільняли Київську, Чернігівську та Сумську області.
Від червня 2022 року бійці ТрО виконують завдання і в зоні бойових дій та не поступаються навичками іншим підрозділам ЗСУ.
Так, наприклад, бійці тероборони разом із нацгвардійцями першими зайшли в окупований Святогірськ та звільнили місто.
А Львівська 103 бригада територіальної оборони деокупувала село Озерне, що під Лиманом.
Бійці сил ТрО навчаються в центрах і військових вишах Збройних сил України. Увагу приділяють зокрема тактичній та вогневій підготовці. В цьому військовослужбовці проявили себе якнайкраще.
Ось так бійці 127-ї бригади тероборони Харкова нищать російські бронетранспортери МТ-ЛБ, які ворог намагався сховати в “зеленці”. Усі влучання — в ціль.
https://www.facebook.com/watch/?v=1022543175100363
А 110-та бригада ТрО з Запоріжжя знищила ворожий гелікоптер Ка-52.
https://www.facebook.com/watch/?v=672887614441550
Нагадаємо, нещодавно ми публікували інтерв’ю з бійцем тероборони, який нині проходить службу на одному з найважчих напрямків Донеччини. Він розповів, як опинився на “нулі”, як дістав поранення та чому рветься повернутися на фронт після одужання.
Читайте також: