В суботу через лінію розмежування на сході людей пропускають лише на КПВВ “Станиця Луганська”. Напередодні працював і КПВВ “Новотроїцьке”. Правозахисники розповіли Вільному радіо, що можуть зробити люди заздалегідь, аби пришвидшити перетин.
За даними речника Держприкордонслужби у складі Операції об’єднаних сил Ігоря Лизогуба, впродовж п’ятниці на контрольовану урядом частину регіону через КПВВ “Станиця Луганська” пройшли 703 людини, а на тимчасово окуповану в понад два рази більше ㅡ 1 552. Тут пропускають лише пішоходів, а перетин для автівок неможливий.
Ситуація на КПВВ Донбасу
Напередодні на Донбасі працював на пропуск і КПВВ “Новотроїцьке”. Роботу цього контрольного пункту бойовики т.зв. “ДНР” розблоковують двічі на тиждень ㅡ щопонеділка та щоп’ятниці. Але пропускають тут в рази менше людей, ніж через КПВВ Луганщині (попри те, що через “Новотроїцьке” можна проїжджати й на авто).
Так, 25 вересня через КПВВ “Новотроїцьке” за день проїхали в обох напрямках 49 транспортних засобів та пройшла 371 людина, тобто в 6 разів менше, ніж в цей же день на Луганщині.
Перетин лінії розмежування через КПВВ “Мар’їнка” блокують бойовики донецької псевдореспубліки, не пропускаючи людей через контрольований ними блокпост. Хоча українські прикордонники відкрили його зі свого боку для перетину ще 10 червня.
КПВВ “Майорське” та “Гнутове” залишаються закритими від початку карантинних обмежень. Тут для переходу через лінію розмежування потрібен окремий наказ командувача Операцією об’єднаних сил.
Страховка для іноземців від “Ощадбанку” дорожчає
Монітор благодійного фонду “Право на захист” Денис Ярошенко, який чергував напередодні на КПВВ “Новотроїцьке”, повідомив: впродовж дня тут перетинали лінію розмежування не лише громадяни України.
“Сьогодні було досить багато іноземців і з підконтрольного, і з непідконтрольного боків: громадяни Туреччини, Вірменії, Узбекистану”, — розповідає монітор правозахисників, який часто допомагає іноземцям встановлювати мобільний додаток “Дій вдома” на іноземних мовах.
Денис Ярошенко додає: з понеділка 28 вересня збільшується вартість страховки на випадок інфікування COVID-19 для іноземних громадян від “Ощадбанку”: була 350 грн, стане 500 грн. Нагадаємо, страховий поліс є необхідною умовою для перетину лінії розмежування іноземними громадянами.
Як пришвидшити перетин: Гугл-аккаунт та українська клавіатура заздалегідь
Представник правозахисної організації також дав поради, які допоможуть пришвидшити перетин лінії розмежування.
“В додатку “Дій вдома” треба вводити прізвище, ім’я та по-батькові українською мовою, як написано в паспорті. Тому для пришвидшення встановлення “Дій вдома” варто ще вдома встановити на смартфон українську мову. Оскільки сьогодні, здається, 7 людей завантажували на КПВВ українську клавіатуру”, — пояснює Денис Ярошенко.
Також він радить людям перед перетином перевірити, аби в смартфоні був гугл-аккаунт.
“Сьогодні у багатьох не було гугл-аккаунта, і це значно ускладнює роботу: близько години йде на те, аби людині створити цей аккаунт, а потім встановити “Дій вдома (придумувати паролі і т.п.)”, — каже представник правозахисників.
Нагадаємо, умовою для перетину лінії розмежування в бік підконтрольної українському уряду території є 2-тижнева ізоляція під контролем мобільного додатку “Дій вдома”. Якщо людина не має смартфона або місця, де можна перебувати на самоізоляції, прикордонники відправляють таких громадян на 2-тижневу обсервацію у профілакторій в смт Гостре поблизу Селидового. Якщо під час обсервації зробити ПЛР-тест, який виявиться негативним, можна передчасно покинути місце обсервації.
Читайте також: