Підтримати
Ситуація на КПВВ "Станиця Луганська" на межі з тимчасово окупованою частиною Луганщини
Фото: ДПСУ

Єдиним пунктом пропуску, який стабільно працює на сході України, залишається “Станиця Луганська”. Через цей КПВВ за день в середньому проходять до тисячі людей. Про правила перетину та вимоги представників незаконних збройних формувань на дзеркальних блокпостах розповідаємо далі.

 

Ситуація на КПВВ “Станиця Луганська”

Пункт пропуску на Луганщині працює щодня за стабільним для всіх КПВВ графіком: з 08:00 до 16:00. Але варто враховувати, що на цьому пункті пропускають лише пішоходів.

За повідомленням правозахисників БФ “Право на захист”, які чергують на КПВВ, вчора по допомогу з оформленням електронної перепустки від СБУ до них звернулися 7 людей.

Зокрема, одна жінка, яка має прописку в ОРЛО, але фактично мешкає у Харкові, прямувала на непідконтрольну територію. Вона поспішала, бо дізналася про смерть матері, яка лікувалася на окупованій частині Луганщини. Е-перепустки в жінки не було, але була довідка про хворобу матері. Це дало підставу для представників координаційної групи пришвидшити розгляд заявки на оформлення документа. В результаті жінка отримала перепустку та поїхала на похорон.

Інший чоловік взагалі не мав прописки у паспорті та їхав до хворої матері на непідконтрольну територію.

“Чоловіку надано допомогу в оформленні електронної перепустки та роз’яснено про необхідність надання довідки про хворобу матері для можливості прискорення обробки за допомогою КГ. На даний час довідка відсутня”, – повідомляє Вільному радіо правозахисниця Оксана.

Крім того, до представників благодійного фонду за день звернулися 52 людини, які не могли встановити додаток для самоізоляції “Вдома”. Сам сервіс при цьому працював без збоїв.

Експрес-тестів на виявлення коронавірусу на “Станицю Луганську” досі не привезли. Вони є лише на КПВВ “Новотроїцьке”, але рух там відновлюється лише двічі на тиждень, коли представники НЗФ розблоковують суміжний блокпост. Наступного разу перетнути цей КПВВ можна буде у п’ятницю, 12 березня. Там пропускають як пішоходів, так і людей на авто.

Уточнимо, вільно проїхати з окупованої Луганщини на окуповану Донеччину, або навпаки, не можна.

Номери телефонів представників БФ "Право на захист", які допомагають людям із перетином КПВВ на Донбасі
Зображення: БФ “Право на захист”

Правила перетину КПВВ Донбасу

Тим, хто планує перетин КПВВ, слід пам’ятати про обмеження, які висуває окупаційна влада псевдореспублік. Зокрема, люди, які їдуть на ТОТ на Донеччині, мають заздалегідь подати документи до так званого “Міжвідомчого штабу ДНР”. Зробити це можна дистанційно через чат-бот у Телеграмі “Штаб ДНР”. На відповідь треба чекати 10 днів. Власникам ID-карток місце реєстрації варто підтвердити витягом з демографічного реєстру, адже навіть з пропискою в ОРЛО представники НЗФ на Донеччині не пропустять на своєму пості. Дізнатися, чи внесли вас у списки на перетин, можна за номерами 068 669 0813 та 066 185 9786.

На Луганщині ж слід враховувати, що представники псевдореспублік дозволяють лише раз на місяць виїхати та повернутися на тимчасово окуповану частину регіону. 

Вимоги української сторони однакові в обох областях:

  • масковий режим;
  • температурний скринінг;
  • самоізоляція з додатком “Вдома”;
  • якщо не вдалося встановити додаток – обсервація у спеціальному закладі.

Зазначимо, безкоштовний тест на коронавірусну інфекцію, який після негативного результату дозволяє припинити самоізоляцію, можна зробити лише на КПВВ “Новотроїцьке”.

Правила перетину КПВВ Донбасу
Інфографіка: Анна Сердюк/Вільне радіо

Читайте також:


Завантажити ще...