У Краматорську 8 березня відзначили маршем проти домашнього насильства. Учасники та учасниці акції вийшли на вулиці міста, аби привернути увагу до проблеми тиранії вдома.
У ході взяли участь близько 100 активістів та активісток всесвітнього руху Amnesty International, до яких долучилися місцеві громадські організації. Маршрут проклали центральними вулицями Краматорська. А на завершення, на площі Миру, організаторки виступили з промовами та показали інсталяцію “Все НЕ для дому”. Серед експонатів цієї колекції – побутові речі, які символізують насильство у родинах. Наприклад, каструля уособлює упередження, що жінка має весь час проводити на кухні, а люстерко – докори щодо зовнішності, які висловлюють деякі чоловіки на адресу своїх обраниць.
Захід приурочили до Міжнародного жіночого дня. Традиція влаштовувати мітинги в цей день має багаторічну історію. Ще у 1908 році американські жінки вийшли на вулиці, щоб домогтися рівноправ’я та гідної оплати праці.
Учасниці акції у Краматорську нагадали, що українська влада досі не ратифікувала Стамбульську конвенцію, хоча підписала її ще 10 років тому. Це документ, який вимагає надавати всім випадкам домашнього насильства статус кримінальної справи. Зараз же кривдникам можуть дати реальний строк лише тоді, коли в них накопичилося мінімум два адміністративних стягнення.
Ще один обов’язковий пункт конвенції – забезпечення країною, яка її ратифікувала, достатньої кількості притулків для жертв домашнього насильства. Таких на Донеччині поки що лише 3. Прочитати, як вони працюють, можете у цьому матеріалі.
З початку року правоохоронці Донеччини відкрили 152 кримінальних провадження проти домашніх тиранів. Справи 87 з них уже направили до суду. Крім того, працівники поліції склали майже 2 тисячі адмінматеріалів стосовно порушників сімейного спокою.
За словами координаторки БФ “Слов’янське серце” Катерини Ханєвої, через карантин в області суттєво погіршилася ситуація з доступом до правосуддя та безоплатної правової допомоги жертв домашнього насильства. Водночас звернень до представництва фонду побільшало.
“Це свідчить про те, що сотні жінок нашого регіону не знаходять належної підтримки з боку держави. Тож, ми вимагаємо ратифікації Стамбульської конвенції для вдосконалення механізмів допомоги постраждалим”, – говорить Катерина Ханєва.
Нагадаємо, за час карантину до поліції стали частіше звертатися люди, яких ображають вдома. Як пояснила нашим журналістам юристка Оксана Судак, поштовхом для конфліктів може бути невелика житлова площа, яка не дозволяє кожному члену родини мати свою кімнату.
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.