Цього року на Донеччині 79 чоловіків стали жертвами домашнього насильства


image
Фото: ілюстративне з відкритих джерел

З початку 2020 року в Донецькій області 79 чоловіків звернулися до поліції зі скаргами на насильство у родині. Найчастіше йдеться про психологічний тиск: переслідування, цькування, приниження та шантаж. Насильством правоохоронці вважають навіть звинувачення у низьких заробітках та “позбавлення турботи”.  

 

Це статистика головного управління Нацполіції Донеччини. Правоохоронці виділяють кілька видів насилля над чоловіками. Зокрема, економічне насильство може проявлятися у вигляді обвинувачень в низьких заробітках, приховуванні доходів, самостійному прийнятті більшості фінансових рішень.

Досить розповсюджене використання дітей для встановлення контролю над партнером: насильство над дітьми як засіб шантажу чоловіка, боротьба за батьківські права з використанням маніпуляцій над дітьми, приниження чоловіка перед дітьми.

Побутове насильство включає в себе зневагу господарськими обов’язками, відторгнення, неувага, позбавлення турботи. Така форма насильства може бути руйнівною в ситуаціях, коли чоловік знаходиться в безпорадному стані через хворобу або травму, коли йому необхідна постійна стороння допомога.

Якщо жінка зловживає алкоголем, може бути й фізичне насильство: поштовхи, удари руками, ногами чи предметами. 

Загалом з початку року мобільна група реагування на повідомлення про факти домашнього насильства виїжджала на виклики понад 3500 разів, майже половина з них підтвердилися. Жертвами насильства стали 1121 жінка, 134 дитини та 79 чоловіків. Поліцейські склали 449 термінових заборонних приписів, 1096 адміністративних протоколів та відкрили 97 кримінальних проваджень.

Якщо ви стали жертвою насилля, повідомити про це можна за номером “102”. Або анонімно звернутися на “гарячі лінії”:

— Національна «гаряча лінія» з протидії домашньому насильству (Ла Страда): 116 123 / 0 800 500 335;

— Урядова гаряча лінія для осіб, які постраждали від домашнього насильства: 1547;

— Дитяча гаряча лінія: 116 111

Номери допомоги для кожного міста є на сайті Донецької облдержадміністрації.

Читайте також:

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: