Як звернутись до безкоштовного психолога Донецької ОДА в режимі онлайн (Інструкція)


image
Фото: з відкритих джерел

Донецька обласна державна адміністрація ще на початку карантину запустила гарячу лінію психологічної підтримки. За цей час зі своїми проблемами звернулися понад 300 людей. З чим звертаються люди та як отримати психологічну допомогу безкоштовно ㅡ читайте в матеріалі.

 

Що це за лінія підтримки та як звернутися?

Цю гарячу лінію психологічної підтримки відкрили ще у березні на базі Донецького обласного дитячо-молодіжного центру за підтримки управління сім’ї та молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання Донецької ОДА. 

Працюватиме така гаряча лінія до кінця карантину. Мабуть, головною перевагою є те, що психологічну підтримку можна отримати безкоштовно та не виходячи з дому —  онлайн. Адже деяким сором’язливим людям важко говорити про свої проблеми, дивлячись в очі лікарю.

Консультує та допомагає людям психологиня обласного дитячо-молодіжного центру Тетяна Єфремова. Вона каже, що не варто плутати психолога із психотерапевтом, адже психологічну підтримку має отримувати кожний.

Поговорити із психологинею Тетяною можна в будні з 9:00 до 18:00 за номером телефону: +38 095 429 20 53. Люди також можуть звернутися письмово на електронну адресу: efremova.t@ukr.net. Всі звернення анонімні.

Хто звертається за підтримкою?

З початку роботи гарячої лінії, за словами психологині, до неї звернулися понад 300 людей. Найбільше роботи було після запуску гарячої лінії на початку карантину. Зараз Тетяна консультує до 5 людей за тиждень.

“Категорія людей, які зверталися за психологічною підтримкою — це молодь віком від 15 до 35 років. А також люди похилого віку”, — розповідає Вільному радіо психологиня.

Як звернутись до безкоштовного психолога Донецької ОДА в режимі онлайн (Інструкція)

Вона каже, що зазвичай люди звертаються з тим, що в них підвищений рівень тривоги, панічні атаки, а в деяких ㅡ нестабільний емоційний стан. Як пояснює Тетяна Єфремова, на це суттєво вплинула самоізоляція, адже люди знаходяться вдома й нікуди не виходять, а рівень їхнього спілкування з іншими людьми ㅡ знизився.

Крім тривог від карантин, підлітки хочуть обговорити зі спеціалістом особисті стосунки з однолітками

Перша психологічна допомога

Зазначимо, психологи не мають права розголошувати про конкретні звернення людей, називати їх імена та інші деталі про бесіду. Тож ми зробили підбірку рекомендації на основі загальних проблем у людей, які зверталися до Тетяни Єфремової. Крім того, на чимало проблем не можна дати рекомендації попередньо, адже все залежить від конкретного випадку. Тож, деякі рекомендації психологиня надає телефоном в індивідуальному порядку.

Як знизити рівень тривоги?

“В телефонному консультуванні я давала рекомендації про те, які практичні вправи можна зробити. Перш за все, це низка дихальних вправ, які допоможуть знизити рівень тривоги”, — розповідає Тетяна.

Одна з найефективніших вправ, за словами психологині, — це “дихання по квадрату”.

“Ви вдихаєте на 5 разів. Потім робите затримку дихання. Теж рахуєте до 5. І потім повільно видихаєте”, — пояснює Тетяна Єфремова.

Психологиня каже, що, окрім дихальних вправ, допомагають також фізичні навантаження. Для цього можна зробити тренування навіть в домашніх умовах, як у спортзалі. Наприклад, віджимання, присідання, гра у м’яч. Крім покращення психологічного стану, це є корисно ще й для фізичного здоров’я.

Що робити при психологічному насильству?

“Перш за все, рекомендація від мене така: треба піклуватися про себе та відстоювати свої кордони”, — каже Тетяна.

Як звернутись до безкоштовного психолога Донецької ОДА в режимі онлайн (Інструкція)

Тобто, якщо людину ображають у сім’ї словесно, необхідно вміти постояти за себе, не давати себе ображати, та, за можливості, уникати конфлікту. Крім того, психологиня радить все ж комунікувати з тими, хто вас ображає. Аби зрозуміти, в чому проблема, та вирішити її.

Але якщо ж жінку або чоловіка в сім’ї б’ють, то необхідно звертатися до правоохоронців.

“Це питання наразі дуже актуальне. І, як правило, люди ховають, що в них відбувається в родинах. Але про це потрібно говорити та звертатися у відповідні органи, якщо насилля вже фізичне”, — пояснює психологиня.

Нагадаємо, ви можете прочитати інтерв’ю Вільного радіо на такі психологічні теми:

Читайте також інші матеріали про домашнє насильство:

Всі матеріали за темою читайте тут

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Проєкт фінансується Фондом міжнародної солідарності в рамках програми "Free Media Programme"
Зміст публікації не обов'язково відображає думку Фонду міжнародної солідарності та є предметом виключної відповідальності авторів


Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: