Мирноград притулок для жертв насильства
Фото: скріншот з відеое ТК "Орбіта"

У притулок можна буде приїхати наприкінці листопада. Одночасно там зможуть жити 14 жінок. Облаштували його за гроші ПРООН, Фонду народонаселення ООН в Україні та міського бюджету.


Про це йдеться у
сюжеті телеканала “Орбіта”. 

Адресу притулку не розголошують з міркувань безпеки. Там також є система відеоспостереження, двері броньовані, на вікнах — решітки. Наразі в приміщенні закінчили ремонт, втановлюють меблі та побутову техніку. Приміщення зробили доступними для людей з інвалідністю: дверні пройоми розширені, є спеціальні поручні.

Звернутися по допомогу до притулку зможуть жителі Мирнограда та сусідніх населених пунктів. 

“У цьому закладі буде надаватися соціальна та психологічна допомога постраждалим особам. Воно розраховане на 10 стаціонарних місць, 4 додаткових місця і 2 дитячі ліжечка для матерів з немовлятами. Притулок буде працювати цілодобово”, — пояснює директорка Мирноградського міського центру соцслужб для сім’ї, дітей та молоді Олена Проценко.

Загальний бюджет проєкту 2,3 мільйонів гривень, з них 1,7 мільйонів — це фінансування від ПРООН, 344 тисячі надав Фонду народонаселення ООН в Україні, ще 202 тисячі витратили з міського бюджету. 

Зазначимо, якщо ви стали жертвою насилля, треба негайно звернутися по допомогу до поліції за номером 102. Також є спеціальні мобільні бригади, які забезпечують виявлення постраждалих від домашнього насильства та насильства за ознакою статі, надання таким постраждалим екстреної та планової допомоги.

В Донецькій області вони є у Краматорську, Дружківці, Слов’янську, Святогірську, Лимані, Констянтинівці, Торецьку, Селидовому, Бахмуті, Соледарі, Часів Ярі та Волновасі. Всі телефони є на сайті Мінсоцполітики. 

Можна також звертатися за такими номерами:

— “гаряча лінія” Міністерства соціальної політики — 0-800-502-757

— національна “гаряча лінія” з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації: 0 (800) 500 335 або 116 123

— національна “дитяча гаряча лінія” 0 (800) 500 225 або 116 111 

Також Донецька обласна державна адміністрація ще на початку карантину запустила гарячу лінію психологічної підтримки. Поговорити з психологом можна в будні з 9:00 до 18:00 за номером телефону: +38 095 429 20 53. Або звернутися письмово на електронну адресу: [email protected].

Нагадаємо, подібний центр для жертв домашнього насильства працює у Слов’янському районі. Там жінки можуть тимчасово жити, отримати допомогу юристів та обов’язково пройти курс з психологом. 

Читайте також:


Завантажити ще...