Місяць ми розділяли та збирали сміття, і ще місяць пробували його здати. Та в Бахмуті не лише незручний графік роботи спеціальних пунктів, а і ціни на роздільне сміття — копійчані. Про контейнери для сортування, про пункти прийому вторсировини і де їх шукати, про ціни на сміття та про наші пригоди — читайте далі.
У Бахмуті вже не перший рік намагаються запровадити практику збору роздільного сміття. Для цього навіть відкрили кілька пунктів та встановили 13 контейнерів для роздільного сортування на все місто. Але досі більшість містян не знають про можливості (і важливість) сортування сміття; ще у частини бахмутян відсутня звичка сортування (до якої пристосуватися не так вже й просто), а ще — навіть наявні сміттєві баки вивозять несвоєчасно.
В Бахмуті вивезенням великогабаритних відходів займається компанія ТОВ “Умвельт Бахмут”. Проте вони, вочевидь, вирішили не забезпечувати містян баками для сортування, при цьому — вартість послуги з вивезення сміття планують підвищити на 40-50%.
Але альтернатива є. Можна самостійно сортувати сміття і навіть заробляти невеликі гроші. У Бахмуті на точках прийому вторинної сировини приймають макулатуру, скло, пластик та металеві бляшанки. Такі заходи приносять користь і власникам точок, і громадянам.
Зацікавилися? Ми підготували для вас кілька правил та порад з правильного сортування сміття (перевірено на собі):
Ми дотримувалися всіх цих пунктів та протягом місяця сортували сміття. Оскільки ми працюємо в офісі, найбільше вийшло папіру — 6,5 кг, та пластикових пляшок — 2 кг. Наступного місяця ми намагалися його здати: ми приходили вдень, ввечері, намагалися прийти вранці, катали сміття в таксі, аби показати Бахмут (насправді намагалися знайти де є відкритий пункт збору), навіть ледь не прийшли з ним на Громадську раду.
Проте всього лише через місяць наших зусиль ми це зробили і отримали за це… 13 гривень. Мало, скажете ви? Шукаємо позитив!
За 13 гривень в Бахмуті можна:
Якщо ви також пройнялися ідеєю робити світ кращим та сортувати сміття, то середні розцінки виглядають наступним чином:
З 1 січня 2018 року в Україні встановили заборону на захоронення неперероблених побутових відходів. Так, відповідно до документу, великогабаритні, ремонтні та небезпечні відходи мають збиратися окремо від інших видів. Штраф за порушення такої норми для населення складає від 340 до 1360 грн, для юридичних осіб – від 850 до 1700 грн. Важливо! Зобов’язаний сортувати сміття — кожен, але для цього мали б встановити спеціальні контейнери. І встановили — аж 13 на цілий Бахмут.
Крім того, документ регулює і порядок відокремлення небезпечних відходів на етапі збирання чи сортування. І зазначається — здавати сміття можна лише у встановлені пункти, які отримали ліцензії на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами.
Зазначимо, на приведення полігону для зберігання твердих побутових відходів до належного стану в Бахмуті виділили 750 тис гривень. За ці гроші в наступному році планують встановити огорожу навколо звалища.
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.