Підтримати
Зображення до посту Сотні тисяч евакуйованих та десятки тонн гумдопомоги: у Донецькій ОВА розповіли про досягнення місцевих волонтерів
Фото: Донецька ОВА

З початком відкритого вторгнення Російської Федерації в Донецькій області рух значно розширився рух волонтерів і благодійників. У День волонтера в ОВА назвали тих, хто згуртувався і дотепер надає різноманітну допомогу краянам — в області та за її межами.

 

Про це інформують у Донецькій обласній військовій адміністрації.

У перший же день відкритого російського вторгнення в області сформувалася громадська спілка “Асоціація гуманітарний центр “Все буде добре”. До її складу зараз входять 52 волонтерські та благодійні організації з Донецької області, які об’єднують понад півтори тисячі небайдужих людей. Ці осередки співпрацюють з 211 організаціями України та Європи. 

У жовтні 2022 року спілка “Все буде добре” підписала меморандум із Донецькою обладміністрацією. Відтоді волонтери спілки евакуювали 421 933 мешканці Донецької області, доставили 11 645 тонн гуманітарних вантажів, створили 12 центрів гуманітарної допомоги в громадах регіону.

Крім того, з початку повномасштабного вторгнення у Дніпрі працює “СпівДія-Хаб. Донецька область”. Завдяки його волонтерам до Донеччини надійшло понад 100 тисяч боксів із продуктовими наборами та засобами гігієни.

Ризикуючи власним життям, волонтери допомагають людям у найгарячіших точках. Так, з початком повномасштабного вторгнення волонтери БФ “Слов’янське серце” евакуювали з прифронтових територій Донецької, Луганської та Харківської областей понад 14 тисяч людей. У перші ж дні після деокупації населених пунктів нові волонтерські команди приїздять на звільнені території. Вони допомагають місцевим продуктами, речами та будматеріалами, а також супроводжують з іншими питаннями. За 9 років близько 400 тисяч людей отримали необхідну допомогу.

З 2016 року громадська організація “СМАРТА” постійно працює у сфері захисту прав жінок і просування гендерної рівності. За цей час волонтери передали десятки гуманітарних вантажів до лікарень та госпіталів, таборів та центрів для переселенців Донеччини. За ініціативи організації посольство Швеції в Україні передало лікарням області 5 карет “швидкої допомоги”.

Ще сотні благодійників працюють у хабах області та інших регіонів. Наприклад, автоволонтери щодня вивозять жителів Донеччини до безпечних місць, а військові волонтери доправляють допомогу захисникам на передову.

Читайте на Вільному радіо інтерв’ю з волонтером, який останнім з цивільних їздив у Бахмут.


Завантажити ще...