Зранку вхід в міськгаз був зачинений. Все через пікет сотні працівників підприємства, які скаржаться на низьку заробітну плату. Бахмутські працівники міськгазу отримують 2300 грн в місяць.
“Я маю 16 тисяч боргу за газ, я просто не могу за нього заплатити. Як мені жити? На “дорогу” йти працювати?”, ㅡ каже одна з учасниць пікету.
Деякі працівники вже почали звільнятися, а інші – сподіваються на підвищення зарплати.
Причиною такої заробітної плати, як кажуть управлінці облгазу ㅡ низький тариф на газ:
“Тариф був встановлений 1.01.2017 року, він економічно не адекватний. Всі облгази приблизно у такому ж становищі”, ㅡ каже заступник голови правління з економічних питань Олександр Панков пікетувальникам.
За словами Панкова, заробітна платня в міськгазі якимось чином прив’язана не до мінімальної заробітної плати, а до мінімального прожиточного мінімуму (1800 грн). Це прописали в договорі. Однак працівники кажуть: навіть не бачили того нового договору зі зміною.
Однак і кидати роботу зовсім бояться.
“Хто буде відповідати, якщо завтра на повітря злетить дім? Якщо завтра перекриють подачу газу? В облгазі винними точно не будуть, винними будуть співробітники на місці. Кого засудили при вибухах житлових будинків в Харкові? Засудили головного інженера”, ㅡ каже Сергій Мануйло, заступник профкомітету.
Пікетувальники кажуть: в інших міськгазах ситуація куди краще, ніж в них. Деякі працівники бахмутського міськгазу суміщують 2-3 посади одночасно, однак більше ніж мінімалку вони не отримують.
“В нас інженер виробничого відділу, який перейшов у “сеті”, суміщував три посади»,- каже мітингарка. Представник облгазу перебиває жінку та каже: “Ми це знаємо, і що з цього?”.
Домовитись з правлінням пікетувальники не змогли. Тож тепер запустили процедуру організації пікету. Вже обрали 12 людей, які будуть представляти інтереси працівників перед акціонерним товариством. Звернення до них вже готують.
[Modula id=”1″]