Підтверджені випадки COVID-19 на 09.07.2020:

51 224

В Україні
(1327 померли, 23784 одужали)

748

На підконтрольній Донеччині
(10 померли, 258 одужали)

1319

На непідконтрольній Донеччині
(78 померли, 594 одужали)
*неофіційно, дані бойовиків

СПЕЦТЕМА

Сотня працівників міськгазу готується до бастовки (ОНОВЛЕНО)

admin
2018-09-04 22:47

Зранку вхід в міськгаз був зачинений. Все через пікет сотні працівників підприємства, які скаржаться на низьку заробітну плату. Бахмутські працівники міськгазу отримують 2300 грн в місяць.

“Я маю 16 тисяч боргу за газ, я просто не могу за нього заплатити. Як мені жити? На “дорогу” йти працювати?”, ㅡ каже одна з учасниць пікету.

Деякі працівники вже почали звільнятися, а інші – сподіваються на підвищення зарплати.

Причиною такої заробітної плати, як кажуть управлінці облгазу ㅡ низький тариф на газ:

“Тариф був встановлений 1.01.2017 року, він економічно не адекватний. Всі облгази приблизно у такому ж становищі”, ㅡ каже заступник голови правління з економічних питань Олександр Панков пікетувальникам.

За словами Панкова, заробітна платня в міськгазі якимось чином прив’язана не до мінімальної заробітної плати, а до мінімального прожиточного мінімуму (1800 грн). Це прописали в договорі. Однак працівники кажуть: навіть не бачили того нового договору зі зміною.

Однак і кидати роботу зовсім бояться.

“Хто буде відповідати, якщо завтра на повітря злетить дім? Якщо завтра перекриють подачу газу? В облгазі винними точно не будуть, винними будуть співробітники на місці. Кого засудили при вибухах житлових будинків в Харкові? Засудили головного інженера”, ㅡ каже Сергій Мануйло, заступник профкомітету.

Пікетувальники кажуть: в інших міськгазах ситуація куди краще, ніж в них. Деякі працівники бахмутського міськгазу суміщують 2-3 посади одночасно, однак більше ніж мінімалку вони не отримують.

“В нас інженер виробничого відділу, який перейшов у “сеті”, суміщував три посади»,- каже мітингарка. Представник облгазу перебиває жінку та каже: “Ми це знаємо, і що з цього?”.

Домовитись з правлінням пікетувальники не змогли. Тож тепер запустили процедуру організації пікету. Вже обрали 12 людей, які будуть представляти інтереси працівників перед акціонерним товариством. Звернення до них вже готують.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: