Підтримати
Ритуальні послуги у Краматорську: АМКУ оскаржуватиме рішення у Верховному Суді
Краматорська міська рада. Ілюстративне фото: Вільне Радіо

Антимонопольний комітет подав касаційну скаргу до Верховного Суду. Вона стосується рішень судів першої інстанції, які відмовили у скасуванні розпорядження начальника Краматорської МВА. Документ регулює ринок ритуальних послуг у місті. Більше про справу та судове засідання — читайте далі. 

Про оскарження рішення журналісти Вільного Радіо дізналися з Єдиного реєстру судових рішень. 

Наприкінці квітня Антимонопольний комітет подав касаційну скаргу до Верховного Суду. У ній комітет просить скасувати рішення Господарського суду Харківської області від 5 грудня 2024-го та постанову Східного апеляційного господарського суду від 2 квітня 2025 року.

У скарзі АМКУ зазначає, що Верховний Суд раніше не розглядав подібні справи й не давав роз’яснень щодо застосування низки законів. Зокрема, йдеться про норми “захисту економічної конкуренції”, “поховання та похоронну справу”, а також Цивільного кодексу України.

Так, у суді перевірили подані матеріали й дійшли висновку, що є підстави відкрити касаційне провадження. Перше засідання у справі призначили на 19 червня у Києві.

Що передувало 

У серпні 2024 року Антимонопольний комітет зобов’язав Краматорську МВА скасувати розпорядження “Про встановлення порядку огляду трупа працівниками закладів охорони здоров’я Краматорської територіальної громади”. Згідно з ним на території громади транспортувати тіла померлих з місця смерті до міської лікарні №3 може виключно СКП “Ритуальна служба”, яке належить міській адміністрації. За таких умов підприємство стає монополістом у сфері ритуальних послуг, вважають представники антимонопольного.

Краматорська міська ВА з цим не погодилася й вирішила оскаржити рішення комітету в судовому порядку. 5 грудня 2024 року Господарський суд Харківської області визнав його недійсним та вирішив стягнути з АМКУ 3028 гривень судового збору на користь Краматорської громади.

Суд мотивував своє рішення тим, що перевезення тіл для огляду чи судово-медичної експертизи не є ритуальною послугою, тому конкуренція в цій сфері не обмежується. Проте АМКУ таке рішення не влаштувало, тож 25 грудня 2024 року комітет подав апеляцію до Східного апеляційного господарського суду, яку до розгляду прийняли, проте не задовольнили.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, що декларує директорка краматорського СКП “Ритуальна служба” Наталія Кравченко і скільки там заробляють її рідні. 


Завантажити ще...