Підтримати
НАБУ перевіряє бліндажі на сході
Фото: пресслужба НАБУ

Підозрювані  — колишній високопосадовець ЗСУ та чиновник Донецької ОДА. 


Про це
повідомляє пресслужба Національного антикорупційного бюро України. Підсудними стануть генерал-лейтенант у відставці та директор департаменту капітального будівництва Донецької облдержадміністрації, яких підозрюють у зловживанні службовим становищем (ч.2 ст.364 Кримінального кодексу України). 

За даними слідства, у 2015 році начальник головного управління оперативного забезпечення ЗСУ погодив проєктну документацію будівництва бліндажів для військових. При тому, що проєкт не відповідав тактико-технічним вимогам Міноборони. 

Згодом одна з приватних компаній в зоні АТО/ООС на Донеччині побудувала за цим проєктом укріплення неналежної якості. А департамент капітального будівництва Донецької ОДА прийняв побудовані неякісні бліндажі, які не здатні були захистити життя українських захисників та призвели б до їх загибелі у разі атаки з важкого озброєння.  

військовий експерт перевіряє якість бліндажів
Військові експерти перевіряють з яких матеріалів зроблені бліндажі. Фото: пресслужба НАБУ


Слідчі вважають, що посадовець ДонОДА діяв свідомо, в інтересах приватної компанії.

Зазначимо, згідно з відкритими даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, ФОПів та громадських формувань Мінюсту України, цю посаду в ДонОДА очолює з 2014-го року Юрій Винокуров. 

дані Мін'юста про Юрія Винокурова
Скріншот даних з відкритих джерел Мінюсту про керівника ДКБ ДонОДА


Якщо провину підозрюваних доведуть у суді, їм загрожує до 6 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до 3 років, зі штрафом до 17 тис грн.

Для довідки:
У березні 2015 президент Петро Порошенко затвердив план будівництва фортифікаційних споруджень на Донбасі. За даними тодішнього міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадія Зубка, до процесу будівництва військових укріплень на сході долучилися 20 областей. Планували для захисту від можливого нападу російсько-окупаційних військ звести сотні бліндажів та окопів різного призначення, десятки опорних пунктів та вогневих споруд. У серпні 2015-го у Міноборони повідомляли, що три лінії укріплень на Донбасі протяжністю 600 км майже готові.

Невдовзі силовики почали фіксувати зловживання та розкрадання коштів під час таких будівництв. Так, з 2016-го слідчі розслідували будівництво неякісних фортифікаційних споруд з металевих морських контейнерів на суму майже 7 млн грн посадовцями МОУ та чиновниками Волинської ОДА. У 2019-му слідчі розслідували справу про такі зловживання на 6 млн грн керівниками підприємств Івано-Франківщини

Нагадаємо, ще на 3 млн грн завдали державі збитків керівники 3-х фірм, які ще 2 роки тому мали побудувати казарми поліпшеного типу у Бахмуті. Казарми недобудовані донині.  

Читайте також:

 


Завантажити ще...