Справу згвалтувань на Донбасі  розслідуватиме міжнародна прокуратура

2018-09-27 18:28

image
Фото: з depositphotos.com

25 вересня, організація «Східноукраїнський центр громадських ініціатив»(СЦГІ) надіслала подання до офісу прокурора Міжнародного кримінального суду по справі згвалтувань на Донбасі.

Свідчення та матеріали справи вмістили на більш як сотні сторінок. Організація СЦГІ знайшла більше півсотні людей, які бачили факти сексуального насильства або самі були об’єктом насильства. За словами правозахисників, мова йде про сексуальні злочини як: згвалтування, примус до проституції, примус до оголення і інші види знущань.

Як говорить голова організації Володимир Щербаченко, у більшості випадків гвалтівниками були саме бойовики.

“Основні випадки, які нами зафіксовані, скоєні саме бойовиками незаконних збройних формувань. Насильство вчиняли у місцях позбавлення волі, які незаконно створили бойовики в Луганських та Донецьких областях”, ㅡ розсказав в коментарі Вільному радіо голова СЦГІ Володимир Щербаченко.

Він додає, що до українського суду документи не надсилали, бо вважають, що в Україні такі справи розслідуються  неефективно. Як щодо українських військових, так і щодо незаконних збройних формувань.

Ініціатори розслідування хочуть привернути міжнародну увагу не тільки до скоєних злочинів за фактом вбивства у період збройного конфлікту на Донбасі, а й до фактів сексуального насильства, які зазвичай залишаються у тіні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: