Зображення до посту Стали відомі імена переможців всеукраїнського кубка Seni cup для футболістів-аматорів (репортаж)
Фото: Seni cup

30 та 31 травня на Київщині провели всеукраїнський турнір для людей з інвалідністю Seni cup 2019. 12 команд боролися за першість і можливість поїхати на міжнародне змагання в Польщу. Донеччину представили 3 команди.

 

“Зустрічайте! Бахмутський психоневрологічний інтернат, Донецька область”, – оголошує ведучий.

7 гравців в зеленій формі виходять до глядачів та гостей змагання. Вони стримані та йдуть за тренером і директоркою інтернату. Очолює команду Роман. Хлопець сухощавий, приблизно 160 см. На вигляд йому більше 25 років, але в спілкуванні Рома нагадує дитину, яка соромиться: відповідає коротко і лише на прості, чіткі запитання.

“Анна Сердюк: Як тренувались, щоб виграти?

Роман: Тренування пройшли добре. День і ніч тренувались”

команда футболістів бахмуського психоневрологічного інтернату
Роман(в центрі з м’ячем) та його команда

 

“Великі діти” – так про свою команду та їхніх суперників говорить і директорка Бахмутського психоневрологічного інтернату Людмила Костян. Це не через любов до ігор, а через захворювання. Підопічні жінки розвиваються повільніше, ніж більшість людей їхнього віку. Це загальна особливість, а вже інше залежить від діагнозу. Та на цікавість до футболу це не впливає. Саме гра стала метою для хлопців.

“Вони чекають цього, як мани небесної, як свята чекають. Вони так готуються. Наприклад, деякі з них позбулися поганих звичок завдяки  тому, що вони знають: щоб поїхати на змагання потрібно докласти максимум зусиль”, – розповідає Людмила.

Донеччину на турнірі представили також Дружківський та Покровський інтернати. Приїхали і команди з Дніпропетровської, Харківської, Київської та інших областей.

Змагання психоневрологічних диспансерів, Seni cup 2019

Турнір Seni cup проходить загалом в 14 країнах світу. В Україні його організовують вже в 14 раз.

“Ну, я не можу порівнювати з Паралімпійськими іграми. Там найбільший масштаб. Але я думаю, що ми можемо сказати, що ми серед найбільших в Європі”, – розповідає співорганізатор, генеральний директор польської компанії-спонсора Міхал Вишневські.

Стали відомі імена переможців всеукраїнського кубка Seni cup для футболістів-аматорів (репортаж) 1

Запрошують до участі саме психоневрологічні інтернати. Змагання — це можливість для учасників виїхати за межі свого інтернату та міста, познайомитись з новими людьми, знайти друзів. Останні 2 роки обирають учасників всеукраїнського змагання жеребкуванням. Адже охочих змагатися більше, ніж організатори можуть забезпечити.

“Кандидатів, взагалі бажаючих будинків-інтернатів завжди більше, ніж місць, які ми можемо організувати, щоб гідно провести ці 2 дні. Розумієте, є така проблема, що на цій базі спорту є певна кількість койок, де вони можуть спати. До того ж, на це також впливає те, що ми маємо за певною формулою провести змагання у двох групах”, – додає Вишневські.

Seni cup – нетипове змагання міжнародного рівня. Тут учасникам дарують подарунки та годують тортом ще до гри. А серед гостей відкриття тільки команди, організатори, спонсори та батьки колективів, які виступають.

торт для футболістів

Вболівальників на турнірі немає. Хіба що віртуальні. Напередодні в мережі запустили флешмоб на підтримку учасників змагання і ті, хто долучився, записали відеозвернення до команд. В більшості нагадували про те, що це турнір “для людей з обмеженими можливостями, але необмеженими мріями/силами/цілями”.  

 

Учасників змагання поділили на підкатегорії. Грають команди у міні-футбол. Один тайм триває 10 хв, а от правила ті ж, що і на великому полі та матчах світового масштабу.  

 

Лунає перший свисток.

Стали відомі імена переможців всеукраїнського кубка Seni cup для футболістів-аматорів (репортаж) 2

Гравці на полі — аматори. Їх навчають не професійні тренери, а санітари або і волонтери, які не працюють в інтернаті.  

Так, бахмутську команду до змагань готував чоловік директорки закладу, а покровську — санітар інтернату. Вони не знають як точно правильно, але вчаться і під час переглядів матчів, і всюди, де можуть знайти нові рекомендації.  Бо показати інший приклад командам з інтернатів на перших етапах не було кому.

“Дуже їм складно. Одразу ми починали з малого: розстановка футболістів. А що? У нас телебачення є, телевізор є. Наприклад, Ваня, Петя, Федя, дивіться, тут он пас туди. І вони просто почали виконувати свої рухи”, – розповідає про навчання з нуля своїх хлопців тренер команди з Бахмута Олександр Курило

“У мене онук, йому 6 років, він зарахований в резерв команди “Зеніт” Санкт-Петербургу. От він з 3 років займається футболом. Буваючи у них в гостях в Санкт-Петербурзі я ніколи не відмовляюсь поїхати з ним. Я вбираю те, чому навчають мого онука у віці 6 років та передаю це своїм хлопцям. Ці методи, способи, прийоми”, – розповідає тренер покровської команди Олексій.

За розподіленням ці дві команди з Донеччини грали перші дві гри між собою. Сили виявились рівні, тож зіграли нуль-нуль.

З іншими ж командами результат був не таким вдалим. Гравці поступилися вправністю молодшим конкурентам.

За підсумками всіх ігор перший кубок взяв Шевченківський дитячий будинок-інтернат з Харківської області, а другий — Мирогощанський дитячий будинок-інтернат з Рівненської області. Вони поїдуть змагатися з командами з Польщі, Чехії, Німеччини та інших європейських країн.

Стали відомі імена переможців всеукраїнського кубка Seni cup для футболістів-аматорів (репортаж) 3

Почесне третє місце отримали вихованці Верхньодніпровського дитячого будинку-інтернату №2 з Дніпропетровської області.

Зазначимо, в 2018 році на міжнародних змаганнях перемогла команда з України.

Читайте також:

В області обрали постачальника нових комп’ютерів для бахмутської бібліотеки для незрячих

“Автограф на полотні”. В Бахмуті відкрилась виставка художника-імпресіоніста з Донбасу


Завантажити ще...