Старий Закон про тимчасовий “особливий статус” Донбасу продовжать, — президент України


image
Фото: УНІАН

Верховній Раді запропонують продовжити Закон про тимчасове надання “особливого статусу” Донецькій і Луганській областям. Закон мають продовжити ще на рік.

 

Замість нового Закону про “особливий статус” парламент може продовжити старий, який прийняли ще у 2014 році. Про це заявив журналістам після зустрічі “норманської четвірки” президент України Володимир Зеленський. 

“Нам легше зараз продовжити цей законопроєкт, і потім внести формулу Штайнмаєра, якщо побачимо певні кроки з тієї сторони, ніж зараз почекати, поки цей закон не буде існувати. А потім, якщо все буде добре,  знову будемо за новий закон голосувати. Тому я гадаю, що треба продовжити”, — зазначив президент України Володимир Зеленський.

Зеленський також додав, що термін дії продовженого закону не зміниться.

“Ми не знаємо, що буде через 5 років і через 10. Рік це нормальна пропозиція”, — підсумував Зеленський.

Зазначимо, чинний Закон про “особливий статус” Донбасу прийняли ще у 2014 році. Основними тезами є те, що особливе місцеве самоврядування в окремих районах Донеччини і Луганщини — це тимчасові заходи. Крім того, в цьому законі досі є пункт, що вибори мали пройти 7 грудня 2014 року, а профінансують їх з резервного фонду держбюджету України. Термін дії цього закону до 31 грудня 2019 року. Тобто парламент має продовжити його не пізніше, ніж за три тижні. По факту ж, залишилось всього кілька засідань парламенту в цьому році. 

Додамо, спочатку у своєму зверненні президент України зазначав, що Закон про “особливий статус” Донбасу буде написаний заново, без правок в чинному.

Нагадаємо, один з лідерів партії “Опозиційна платформа — “За життя” подав у Верховну Раду України свій законопроєкт, яким пропонував змінити деякі пункти в чинному законі про “особливий статус”.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: