Підтримати
Багатодітна сім’я
Багатодітна сім’я. Ілюстративне фото: Lexinform

Багатодітні родини в Україні мають право отримувати щомісячні виплати й користуватися пільгами. Для цього батькам і дітям з таких сімей треба встановити відповідний статус і оформити посвідчення. Хто і як може це зробити, розповідаємо в матеріалі.

 

Про встановлення статусу батьків багатодітної сім’ї та дитини з такої сім’ї розповіли на єдиному порталі державних послуг “Дія”.

Яка родина вважається багатодітною

Багатодітною вважається сім’я, у якій зростає троє і більше дітей. Це може бути як повна родина, де діти проживають разом із двома батьками, так і неповна, де лише один із батьків виховує трьох і більше дітей.

У випадку з повною родиною важливо, аби шлюб у ній був зареєстрований офіційно. Навіть якщо чоловік і жінка, які мають не оформлені стосунки,  виховують спільних дітей, така сім’я вважатися багатодітною не буде. 

Водночас, навіть якщо дітей має лише один із батьків або в кожного з подружжя є діти, але не спільні, така сім’я матиме право оформити статус багатодітної. Однак варто зазначити, що діти, над якими встановили опіку чи піклування, до складу такої родини не увійдуть.

Як подати заяву на оформлення статусу й посвідчення багатодітної сім’ї

Для оформлення статусу батьків багатодітної сім’ї та дитини з такої сім’ї треба подати заяву до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення, виконавчого органу місцевої ради або ЦНАПу. Зробити це можна особисто або через законного представника, відправивши документи рекомендованим листом або електронною поштою.

У випадку, якщо один із батьків вирішив особисто подати заяву у відповідному органі, працівник має заповнити її, роздрукувати й обов’язково віддати паперовий варіант на підпис заявнику.

Заяву заповнюють за формою, затвердженою Мінсоцполітики. У ній зазначають інформацію про людей, яким видаватимуть посвідчення. Для батьків це ПІБ, місце й дата народження, серія і номер паспорта, ІПН і за наявності номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі. Для дітей усе те ж саме, крім серії і номера паспорта.

Приєднуйтесь до спільноти вотчдогів розвитку Донеччини

Ми віримо, що разом зможемо більше, тож кличемо вас долучитися до команди однодумців.

Підтримка нашої спільноти — це не просто фінансова допомога для медіа. Це інвестиція в майбутнє Донеччини та інструмент досягнення спільної мети.

Якщо ви поділяєте наші цінності та прагнете змін на краще — приєднуйтесь до нас!

Які документи треба додати до заяви

Відомості, необхідні для оформлення статусу батьків багатодітної сім’ї та дитини з такої сім’ї, автоматично передаються до Мінсоцполітики з реєстрів. Проте, якщо з певної причини цього не сталося, протягом двох робочих днів заявнику мають надіслати повідомлення з переліком потрібних документів. Він своєю чергою протягом 10 календарних днів мусить подати їх у паперовому вигляді до місця звернення.

До заяви можуть попросити додати такі документи:

  • кольорову або чорно-білу фотокартку розміром 30×40 міліметрів;
  • копію свідоцтва про народження дитини;
  • копію свідоцтва про шлюб (крім батьків, які не перебувають у шлюбі);
  • копії сторінок паспорта громадянина України батьків із даними про ПІБ і дату видачі паспорта;
  • копію посвідки на постійне проживання батьків (якщо вони є іноземцями або людьми без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах);
  • документи, що підтверджують факт виховання дитини одним із батьків (якщо батьки проживають із дітьми від попереднього шлюбу й зареєстрували другий шлюб);
  • копію довідки із закладу освіти або свідоцтва про народження дитини (у разі народження дитини або навчання повнолітньої дитини до 23 років за денною формою за межами України);
  • довідку про підтвердження зарахування до закладу освіти або про переведення на наступний курс навчання (для продовження строку дії посвідчення, якщо дитина навчається за денною формою).

Як довго треба очікувати на посвідчення і скільки воно буде дійсним

Заяву на оформлення статусу батьків багатодітної сім’ї та дитини з такої сім’ї опрацьовують 10 робочих днів. Після цього заявник може отримати відповідні посвідчення або ж відмову у їхній видачі особисто або через законного представника рекомендованим листом чи електронною поштою.

Якщо посвідчення все ж видали, варто врахувати, що вони є тимчасовими. Строк дії посвідчень визначають окремо для кожної багатодітної сім’ї, проте за необхідності їх можна буде продовжити.

Якщо ж в оформленні статусу заявнику відмовили, він може оскаржити це рішення в окружному адміністративному суді.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, які виплати та пільги можуть отримати багатодітні сім’ї.


Завантажити ще...