image

Стоматологія на колесах: як в Зайцевому лікують зуби військовим (ВІДЕО)

|
29 Березня 2019

Пересувний стоматкабінет 65-го військового мобільного госпіталю зараз працює на території логістичного центру в Зайцевому. Щодня сюди звертаються до кількох десятків військовослужбовців. Як проходить день стоматологів на виїзді і чому вони тут — в ексклюзивному репортажі Вільного радіо.

 

Великі трейлери – не лише для подорожей. В одному такому розмістився цілий стоматкабінет. І такий, що в зоні ООС на вагу золота, кажуть військові. Лише за останні три дні стоматологи прийняли 23 пацієнта. Працюють в парі – Олексій Безуглий та Ольга Моїсеєнко.

Стоматологія на колесах: як в Зайцевому лікують зуби військовим (ВІДЕО)

“Я працював на цивільній посаді в Харківському воєнному госпіталі. Потім призвався в Часів Яр, хотів побудувати кар’єру військового”, — розповідає Олексій.

Через мрію бути військовою тут і його колега — медична сестра пересувного стоматологічного кабінету  Ольга Моїсеєнко.

“Я після військового навчання прийшла в 65 госпіталь і зайняла цю посаду. Це була моя мрія — бути військовослужбовцем. І зараз вона здійснилася”, — зазначила жінка.

У цього невеликого колективу немає нормованого робочого дня. Живуть вони на території логістичного центру. Починають працювати із приїздом першого клієнта і до останнього. Лікують зуби лише військовим. Пересувний стоматологічний кабінет нічим не поступається стоматологічним клінікам за функціональною складовою: сучасне обладнання, необхідна комплектація та медикаменти.

“Це подарунок волонтерів з Хмельницької області, але поки його надали у тимчасове користування. Коли повертати — поки невідомо, але наразі працюємо”, — наголошує стоматолог.

Олексій Безуглий та Ольга Моїсеєнко служать в ЗСУ. Тож їм платять зарплату і забезпечують медикаментами за рахунок держави.

Загалом кабінет діє на базі 65-го військового мобільного госпіталю, але лікарі періодично виїжджають вздовж лінії розмежування, аби надати допомогу більшій кількості військових. Лікарі кажуть, у бійців не завжди є час і бажання шукати стоматолога, їхати кудись аби отримати допомогу.  Мобільний кабінет в більшості випадків — єдиний вихід вилікувати зубний біль.

“Ми ведемо прийом, лікування і видалення. За день приблизно приймаємо 10-12 людей. На це є певна кількість інструментів, і надаємо допомогу. Лікуємо гострий біль, видаляємо зуби”, — розповів про свій день в пересувному стоматкабінеті Олексій Безуглий.

Ця ротація стоматологів завершується вже сьогодні, 29 березня. Однак, вже після виборів стоматкабінет на колесах повернеться працювати на лінію розмежування.

Нагадаємо, на Донеччину періодично приїжджають стоматологи-волонтери, які по зоні проведення ООС лікують зуби військовим, правоохоронцям, прикордонникам, гвардійцям та іншим людям в погонах.  З такою робочою поїздкою, разом з обладнанням, зубні лікарі востаннє були на Донбасі у лютому. За рік вони обслуговують близько тисячі українських військовослужбовців.

https://www.facebook.com/radiovilne/videos/429257281173953/?__xts__%5B0%5D=68.ARBtyL1u7gJTcgTDFYljkcfKW47ddtS4xRKNmr-JhT9mlwhSwz-71XNvWd-Lf6QoPrYDfEIOJSPvZ9MiuuRcsuGQ94-2E078OidYOF8leztl3R9TzEtlPktkOfuVE4QPHWD9GYYQCkloxSiNpS5uOmg2F0L8lzPcLjrb0v5-AP8DWPqIHOVM17tCTuCo0BdhRYPXXz6acNg-Wo3Ed0SJb2oO-qNIDVynq2xgLizRdmJ_v6S_0g–8dtNau93pJ4CWTPGWsSeLPJn_57PA5IIPv8eZ5ahWINR–sUUAOmwon6EDtJLjoTCR1IXnDO4h2SZKyX1O5GN0QfERQ&__tn__=-R

Також читайте:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: