Підтверджені випадки COVID-19 на 11.07.2020:

52 843

В Україні
(1372 померли, 25661 одужав)

758

На підконтрольній Донеччині
(10 померли, 271 одужав)

1360

На непідконтрольній Донеччині
(79 померли, 618 одужали)
*неофіційно, дані бойовиків

СПЕЦТЕМА

Суд зобов’язав поліцію Бахмута розслідувати перешкоджання журналістській діяльності на виборах

Діана Шароді
2019-08-27 13:40

image
Фото: Вільне радіо

Артемівський міськрайонний суд розглянув скаргу Вільного радіо щодо бездіяльності працівників Бахмутського відділу поліції. Вимоги задовольнили, тож справу про перешкоджання діяльності нашої журналістки під час підрахунку голосів в ніч на 22 липня тепер розслідують правоохоронці Бахмутського відділу поліції. 

 

За допомогою у складанні скарги до суду ми звернулися до юристів Інституту розвитку регіональної преси. Юристки та адвокатки Оксана Максименюк і Людмила Панкратова склали відповідний документ. Його журналісти Вільного радіо подали в Артемівський міськрайонний суд. 

За результатами розгляду, справу вже внесли в Єдиний реєстр досудових розслідувань. Нашу журналістку викликали на допит. Тепер розслідування справи триває.

Нагадаємо, правоохоронці Бахмута у встановлений термін (24 години) не внесли в ЄРДР справу про порушення виборчого законодавства та перешкоджання діяльності журналіста під час підрахунку на одній з дільниць Бахмута. Кажуть — не знайшли складу злочину. 

Суть порушення: на дільниці 140 609 голова ДВК Ірина Яблокова підписала порожній пакувальний талон для підрахованих бюлетенів за партію “Опозиційний блок”. Підписи там поставили майже всі члени комісії. Зробити фото документа заборонили. Цифри в протокол вписали після того, як вже підписали документ. Такі дії створюють ризик щодо порушень за статтею 158 кримінального кодексу (фальсифікація виборчих документів, документів референдуму чи фальсифікація підсумків голосування). 

Після опівночі комісія хотіла проголосувати за те, аби визнати зіпсований бюлетень дійсним.  Коли журналістка зробила фото бюлетеня, комісія вдруге проголосувала за те, що представниця “Вільного радіо” нібито заважає роботі членів ДВК. Без відповідних протоколів і попереджень її вивели за межі дільниці. 

“Не будемо зосереджуватись на тому, що саме ви фотографували. Ви збирали інформацію. Відповідно до Закону про інформацію, журналіст під час виконання своїх посадових обов’язків має право використовувати аудіо—, відео—, фото техніку. Це прямо передбачено законом”, — зазначає юрист Інституту масової інформації Алі Сафаров.

Таким чином, представники дільничної виборчої комісії перешкоджали журналістській діяльності, а отже їхні дії підпадають під 171 статтю Кримінального кодексу України.

За даними фактами журналістка Вільного радіо Діана Шароді написала заяву в поліцію. 

Реакція поліції: Лише на третій день після подання заяви в поліцію до редакції подзвонив капітан поліції Петро Кипрота. Кілька разів перепитував, чи є відео-докази, які підтверджують факт порушення на дільниці. І уточнив, чи дійсно журналіст хоче продовжувати вести цю справу. 

Зазначимо, внести в ЄРДР мали в будь-якому випадку. 

Журналісти Вільного радіо підготували скаргу стосовно бездіяльності правоохоронців. Документи також спрямували в прокуратуру.

Читайте також: 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: