Вища рада правосуддя відправила суддю Артемівського міськрайонного суду Донецької області Олександра Брежнева у відставку
“Вища рада правосуддя ухвалила звільнити його з посади судді у зв’язку з поданням ним заяви про відставку. Заява про відставку надійшла від нього 10-го липня цього року”, повідомила Вільному радіо начальник відділу взаємодії із засобами масової інформації секретаріату Вищої ради юстиції Оксана Лисенко.
Фактично, відставка означає, що Брежнев зберігає всі виплати та надбавку до пенсії і не позбавлений статусу судді.
Заяву про відставку Брежнева Вища рада правосуддя розглянула 7 серпня. Суддю без перешкод звільнили з займаної посади.
Варто зазначити, що Брежнев часто “світився” у ЗМІ через свої рішення. Серед таких – справа проти мера Бахмута Олексія Реви. Як повідомляло видавництво Depo.Донбас, суддя визнав Реву винним у корупції, але звільнив від відповідальності. Таке рішення викликало невдоволення Національної агенції з питань запобігання корупції, що подавали позов.
До списку варто також додати виправдання колишнього начальника слідчого відділу Управління СБУ в Луганській області.
Як повідомляють Українські новини, йдеться про колишнього співробітника СБУ Віталія Жалдака, якого обвинувачували в дачі 50 тисяч гривень хабара військовому прокурору.
Згідно з матеріалами суду, 31 березня 2016 року співробітник СБУ прибув до військового прокурора Луганського гарнізону для обговорення справи проти 3 громадян, підозрюваних в незаконному переміщенні товарів через лінію розмежування.
Співробітник спецслужби запропонував прокурору направити в суд обвинувальний акт тільки у відношенні 2 підозрюваних, а проти третього запропонував закрити кримінальне провадження.
На суді співробітник СБУ свою провину не визнав. 27 липня Брежнев виправдав Жалдака і визнав невинним.
В Генеральній прокуратурі заявили, що не згідні з цим рішенням суду і вже готують апеляцію. Вважають, що “частини вироку, які підтверджують законність доказів сторони обвинувачення, суттєво відрізняються від резолютивної, якою суд виправдовує обвинуваченого”.
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.