У новому центрі є все для гармонійного розвитку хлопчиків та дівчат, яких беруть не у всі садочки або школи.
Кімнати в дитячому центрі раннього втручання в Торецьку не мають темних стін. Для сучасного ремонту тут підібрали яскраві та теплі кольори.
В таких умовах тепер зможе займатися, наприклад, 11-річний Лев з легкою формою аутизму та синдромом дефіциту уваги і гіперактивності.
“Ми на це довго чекали. Коли в нас 4 роки тому виникла така проблема, я оббігла все місто, оббила всі пороги. Та, на жаль, в нашому місті цього не було. Добре, що зараз це хоча б сталося. Нам необхідно хоч кудись ходити й розвивати дитину”, — каже мати Лева Наталя.
Складе компанію хлопцю і син Наталі Косаревої Владислав.
“У нас проблеми зі здоров’ям і, ясна річ, наша сім’я потребує таких центрів. Чим більше — то краще. Ми готові ходити постійно — це необхідність, аби з такими дітками займалися фахівці. Тому що в нас проблеми і з ногами, і психологічні”, — говорить жінка.
Центр раннього втручання — це спеціальний заклад для дітей з затримками в розвитку, з соціальними або біологічними ризиками. Зазвичай в таких займаються з малечею до 4 років. Крім цього, за рекомендацією педіатра відвідати цей заклад може будь-яка дитина.
Головна мета центру — зробити дітей з серйозним діагнозом максимально щасливими та допомогти освоїтись у суспільстві.
“Одна річ — працювати з дітьми, які отримали травми та кудись переїхали. Інша справа — коли їм доводиться працювати з дітьми, які постійно живуть в умовах бойових дій вже восьмий рік та навіть вже пішли у 1 клас”, — пояснює керівник гуманітарної місії “Проліска” Євген Каплін.
Благодійники з “Проліски” виділили для центру приміщення на базі амбулаторії №2. А на оснащення закладу та ремонт пішли 350 тис. грн від Агентства ООН у справах біженців.
З дітьми тут працюватиме логопед-дефектолог, педіатр, реабілітолог, масажист та психолог. Ще 5 спеціалістів запрошуватимуть з інших громадських організацій. Також тут буде лікувальний масаж та деякі види нетрадиційної терапії.
А ще в центрі є сухі басейни, м’ячі-стрибунці, баскетбольне кільце, гойдалки, батут, настільні ігри, ігри на розвиток моторики, м’які іграшки тощо.
Також є яскрава кімната з дзеркалом на всю стіну.
“Тут будуть проходити заняття з лікувальної фізкультури. Ми будемо займатися на шведській стінці, на балансувальній напівсфері для координації рухів, адже це дуже важливо для дітей з особливими потребами”, — розповідає медична сестра Алла Коржова.
Все це працюватиме безкоштовно. А незабаром на сході відкриють ще 5 подібних центрів для дітей.
Читайте також: