Підтримати
Свята без наслідків: 3 правила, які допоможуть уникнути похмілля на новорічні свята
Фото: depositphotos

Головний лікар однієї з приватних клінік столиці, кандидат медичних наук Юрій Габорець поділився порадами, як весело провести новорічне застілля та не почуватися зле наступного ранку.

 

Не мішати. Одне з головних правил застілля — не змішувати алкогольні напої, каже Юрій Габорець. Коли різні види спирту потрапляють в організм, вони починають діяти як отрута. Це і викликає похмільний синдром.

Якщо ви почали пити зернові спирти (це горілка, віскі), то це можна мішати. А винний спирт (це коньяк і вино) вже з горілкою і віскі не можна мішати”, — пояснює журналістам Вільного радіо Юрій Габорець.

Градус вирішує. Лікар каже: якщо ви п’єте алкоголь з різним градусом, краще починати з найлегшого напою, а закінчувати найміцнішим. Це стосується навіть напоїв з однієї категорії спиртів.

Якщо ви почали пити вино, то можете пити потім коньяк. Але не навпаки — коньяк, а потім вино. Адже ферментативна система печінки дає збій, а тим більше якщо мішати різні алкогольні напої”, — наводить приклад лікар.

Правильна закуска. Краще їсти те, що допоможе перетравити алкоголь, радить співрозмовник.

Допомагає квашена капуста, різні салати, які не на майонезі, а на оливковій олії, можна рибу, наприклад оселедець, бо там легкий нежирний білок, солоні огірки, помідори. Це ферментативні препарати, які легко засвоюються в організмі”, — пояснює Юрій Габорець.

Він додає: гарним абсорбентом для організму є варена картопля, не заправлена сметаною чи олією. В кишківнику вона забирає на себе більшість токсинів.

А от від жирних продуктів варто утриматись попри поширений міф, що така їжа блокує засвоєння алкоголю. Це, навпаки, лише ускладнить перетравлення спиртних напоїв.

Читайте також:


Завантажити ще...