Обстріляний окупантами національний природний парк “Святі гори” палає вже третю добу. Розповідаємо, які руйнування заподіяла пожежа, якими силами її намагаються ліквідувати та на яку підтримку можуть розраховувати жертви стихії.
1 вересня на території національного природного парку “Святі гори” на Донеччині через російський обстріл виникла пожежа. Посушлива погода та сильний вітер швидко поширили її на великі площі.
Станом на ранок 2 вересня у ДСНС стверджували, що їм вдалося локалізувати займання на площі 2000 гектарів, однак о 13:00 3 вересня пожежа досі триває на території Донецької та Харківської областей. Вогонь, за інформацією рятувальників, знищив чималу частину лісу, пройшов близько 5 тисяч гектарів території та зруйнував 150 приватних будинків.
Станом на 13:00 3 вересня рятувальники загасили 32 оселі, а також 8 господарчих споруд.
У ДонОВА додають, що на площі 1200 гектарів пожежу вже вдалося загасити, однак вона досі триває на площі близько 5000 гектарів.
“Наразі пожежа класифікована як НС природного характеру місцевого рівня, але може бути перекваліфікована як складова чинної НС воєнного характеру державного рівня”, — каже очільник Донецької ОВА Вадим Філашкін.
Як вже було згадано раніше, пожежа у “Святих горах” почалася під час сухої та спекотної погоди з поривчастими вітрами, які поширюють вогонь. Окрім цього, після бойових дій у 2022-му територія лісу залишається значною мірою замінованою — вогонь змушує російські боєприпаси детонувати, що лиш посилює пожежу.
Також замінованість цієї території заважає ефективній роботі рятувальників.
Станом на 13:00 пожежа у “Святих горах” пошкодила 40 домогосподарств у селі Ярова, що належить до Лиманської громади. У ДонОВА стверджують, що звідти евакуювали 16 цивільних. У ДСНС повідомляли, що відомство евакуювало трьох місцевих.
У ДонОВА додали, що жителі Ярової, житло яких знищила або пошкодила пожежа, можуть подаватися на компенсацію за програмою “єВідновлення”. Для цього можна подати заявку на порталі “Дія” або звернутися до місцевої комісії з обстеження пошкодженого житла.
До ліквідації пожежі вже залучили понад 700 вогнеборців з гарнізонів ДСНС кількох регіонів. Працюють майже 200 одиниць техніки, піротехнічні розрахунки, а також два пожежні потяги.
Нагадаємо, 1 вересня на Донеччині під час ліквідації пожежі загинув 33-річний рятувальник. Його звали Антоном Іваницьким, він отримав тяжкі поранення, коли гасив приватний будинок у Новоселидівці. Лікарі не змогли допомогти вогнеборцю.
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.