Режиму тиші для відновлення ліній електропередач неподалік лінії розмежування довелось чекати з початку 2015 року.
Про це у своєму Telegram-каналі повідомив голова Донецької облдержадміністрації Павло Кириленко.
https://www.facebook.com/pavlokyrylenko.donoda/posts/943825579699863?__cft__
Селище Опитне, в якому ще до війни жили близько тисячі людей, знаходиться в кілометрі від Донецького аеропорту. А після початку війни там стали жити 38 людей. У січні 2015 році, коли почались активні бої, лінії електропередач пошкодили обстрілами. З того часу люди залишались без світла в оселях.
В людей було світло завдяки свічкам, ліхтарикам, а їжу вони зберігали у прохолодних підвалах.
“В мене був один генератор особистий маленький. Люди приходили заряджали телефони, ліхтарики”, — каже журналістам “Донеччина ТВ” місцевий мешканець Родіон Лебедєв.
Кілька разів ремонтники намагались відновити електропостачання. Але бойовики т.з. “ДНР” їм цього не давали.
“Коли приходили фахівці й підіймались на вежу, з тієї сторони починався обстріл і на цьому все завершувалось”, — розповідає директор Департаменту розвитку базових галузей промисловості Донецької ОДА Артем Литвинов.
Та через понад 6 років після знеструмлення, 6 квітня, українська сторона СЦКК через ОБСЄ нарешті отримала від бойовиків підтвердження режиму тиші.
З того дня працівники ДТЕК перепідключали електроенергію для селища. Їм знадобилося провести 3,6 кілометра кабелю, який надала Норвезька рада у прав біженців в Україні.
Родіон каже, що цій новині були раді всі. Ремонтники ДТЕК працювали навіть у вихідні. А допомагати їм виходили місцеві жителі. Вже у п’ятницю, 16 квітня, люди увімкнули тумблери та вперше за 6 років побачили світло у своїх оселях. У відеоролику народного депутата Муси Магомедова можна побачити, як люди радіють, що вперше за 6 років тепер можуть перекласти їжу у холодильники, та навіть дивитись телевізор.
В матеріалі Донеччини ТВ зазначають, що селище Опитне було останньою громадою, де на лінії розмежування в Донецькій області не було світло.
Читайте також: