У Світлодарську з 24 лютого тихо. Тут все більш-менш працює. У населених пунктах ближче до лінії розмежування ситуація гірша, але контрольована. Це станом на зараз. Але керівництво готується до інших сценаріїв.
Світлодарськ свого часу був однією з найгарячіших точок на Донеччині. Бої там тривали і до 24 лютого. Та зараз громада на лінії розмежування не з’являється у зведеннях військових. Ми розпитали у очільника місцевої адміністрації про ситуацію у Світлодарську під час затишшя.
Далі пряма мова начальника Світлодарської військової адміністрації Сергія Гошка.
— На сьогодні ситуація контрольована. На щастя, з 24 лютого у нас цивільних поранених та травмованих немає. До 24-го такі були — у Миронівці, Новолуганському, Майорському.
Надзвичайних подій не трапилось, крім того, що в смт Новолуганське — пошкоджена лінія електропередач. Хлопці з комунального підприємства виїхали й працюють, сподіваємось, невдовзі все буде відновлено.
Міська лікарня працює, як і комунальні служби, сміття вивозять. Щоправда, зараз у Світлодарську немає централізованого опалення та гарячої води: Вуглегірська ТЕС, яка забезпечує цим, призупинила роботу до 9 квітня через профілактику.
Громада велика. Якщо брати Світлодарськ, — все працює та все є в наявності.
Свинокомплекс у Новолуганському продовжує працювати. Після 24 лютого там був обстріл. Прилетіли снаряди по самому комплексу, зруйновані пару ангарів. Де худоба була — загинула. Свинокомплекс працює. Дамба відстійнику з відходами свинокомплексу не пошкоджена.
Якщо брати селища, то ми отримуємо від обласної військової адміністрації гуманітарні продуктові набори та по тих селищах, де немає магазинів, звідки немає можливості виїхати, доставляємо до них гуманітарну допомогу. 3 квітня розвозили на Травневе, 2 квітня — в Кодему, Жованку.
Раніше у нас були автолавки, підприємці, які приїжджали, і місцеве населення могло особисто щось придбати. На сьогодні тільки ми розвозимо цим людям, і “Проліска” допомагає (благодійна організація, — ред.)
Автобусне сполучення зупинилось з 24 квітня. У нас були 2 автобусні маршрути від “Проліски”. І у людей в Жованці, Травневому (це два найбільш проблемні селища), Кодема та Семигір’ї люди не мають можливості зняти готівку. Банкоматів там не було, але транспортне сполучення працювало, вони мали можливість з’їздити до Бахмута.
Ті, хто хотів, виїхали власним транспортом або з нашою допомогою. Тут залишились переважно люди похилого віку та працівники Вуглегірської ТЕС, — вони нині не мають бажання. Група наших працівників обходить людей, інформуємо їх та анкетуємо, бо не у всіх є інтернет. У центрі гуманітарної допомоги видаємо продуктові набори людям 65+. При отриманні продуктових наборів пропонуємо їм евакуюватись.
Сьогодні з 500 людей виявили бажання евакуюватись тільки 3 людини. Примусити я їх не можу. Люди бачать, що наразі в нашій громаді більш-менш спокійно. Сюди навіть прибувають люди з Попасної. Сповіщення про повітряну тривогу, сирена, у місті працює.
У нас є для евакуації автобуси та пальне до них. Ми готові, але охочих немає. Звертаюсь до мешканців Світлодарської громади: якщо у вас є якась можливість вивезти своїх дітей, людей з хворобами, — я вважаю вам краще поїхати.
АЗС для приватних авто — важко, АЗС не працює. Ви ж бачите, що і в Бахмуті така ж ситуація. Я бачу, в Бахмут виїжджають заправлятись. Наш світлодарський підприємець чекає, що цими днями привезе сюди трохи бензину та дизельного пального. Інша заправка — мережа MOTTO в Луганському знаходиться, вони сюди пальне не довозять.
Ми заправляємось в Бахмуті, нам обласна військова адміністрація допомогла в придбанні пального. І самі ми через міжнародних донорів: одні надали його під евакуацію. Я зв’язувався з керівництвом мережі заправок ОККО, вони з розумінням поставилися, і ми придбали у них бензин і дизель.
З Донбасу триває евакуація мирних мешканців до безпечніших областей. Вільне радіо щоденно публікує актуальну інформацію про можливість виїхати з регіону потягами. Шукайте докладну та щоденно оновлювану інформацію про потяги та як до них дістатися комунальними автобусами на сторінці Вільного радіо за цим посиланням.
Читайте також: