Зображення до посту В Рубіжному окупанти пробили цистерну з азотною кислотою. Мешканців просять закрити вікна та не виходити з укриттів
Фото:Telegram/Сергій Гайдай
string(43) "Фото:Telegram/Сергій Гайдай"

В Рубіжному, що на Луганщині, снаряд російських військових влучив у цистерну з азотною кислотою. Її пари можуть серйозно нашкодити здоров’ю мешканців.

Про це повідомляє голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай.

Окупанти обстрілами з важкої артилерії влучили у цистерну з азотною кислотою. У небо піднявся дим яскраво-рожевого кольору. Скільки кислоти було у цистерні — наразі невідомо.

“Азот — дуже токсична речовина. Спостерігайте за напрямком вітру, бо ми не знаємо, куди піде ця токсична хмара. Друге, беріть маски захисні, змочіть їх содою та одягайте. Краще всього — перечекати в укритті. Після першого ж дощу ця кислота розпадеться. Спостерігайте за небом, шукайте рожеві хмари, які йдуть на вас, та ховайтесь від них в укриття”,сказав Сергій Гайдай.

Додамо, найближчий дощ у Рубіжному за прогнозами синоптиків очікується у п’ятницю, 8 квітня. 

В Рубіжному окупанти пробили цистерну з азотною кислотою. Мешканців просять закрити вікна та не виходити з укриттів 1
Фото:Telegram/Сергій Гайдай

Для довідки:
Пари азотної кислоти викликають подразнюючу дію на дихальні шляхи. При слабких отруєннях з’являються ознаки бронхіту, легкого бронхіоліту, запаморочення та сонливість. При важких отруєннях — набряк легенів. Для захисту від парів і туману азотної кислоти користуються протигазами.

При місцевій дії на очі азотна кислота викликає тяжке ураження з великим некрозом рогової оболонки та кон’юнктиви, що призводить до втрати зору.

Зазначимо, ми зібрали декілька порад, як вберегтися від хімічної атаки та що робити, якщо це вже сталося.

Нагадаємо, 3 квітня у Новодружеську Луганської області внаслідок обстрілу російської армії загинули 2 волонтери “Восток SOS”. Вони передавали людям в обстрілюваному місті гуманітарну допомогу. Стали відомі імена цих волонтерів.

Читайте також:


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...