Вже 2 роки в Бахмуті будують мечеть для місцевих, які сповідують іслам. Нещодавно на будівлі встановили купол, але попереду ще половина робіт. Ми розкажемо, як силами й коштом бахмутських мусульман створюють єдину таку мечеть у громаді.
Мусульманський осередок у Бахмуті будують неподалік Бахмутського індустріального технікуму. Майбутню мечеть розмістили на звичайній ділянці, просто у приватному секторі. Раніше на цьому місці був старий будинок, який подарували голові мусульманської громади в Бахмуті Алану Карібову.
“З того моменту, як ми почали зводити фундамент, минуло рівно 2 роки. А зараз роботи там ще вистачає. Там ще територію облагороджувати треба, внутрішні дрібні роботи. Зазвичай, коли будинок будують, це все роками, так само і тут”, — розповідає в етері Вільного радіо голова мусульманської громади Алан Карібов.
Будівництво такого храму оцінили в близько 150 тисяч доларів. За курсом НБУ станом на момент виходу публікації це понад 4 мільйони гривень. Але вартість проєкту весь час зростає.
https://www.facebook.com/hamza.issa.3304673/posts/2803879873248978?__cft__
“Зазвичай, коли гарний великий будинок будується, десь стільки на те і виходить. Тим паче в наш час будівельні матеріали дорожчають, це взагалі жах. Плануємо одне, а виходить зовсім інше. Поки гроші назбираєш, матеріал подорожчав вже”, — розповідає голова бахмутських мусульман.
Гроші на зведення мечеті здебільшого дають інші члени громади, які також зацікавлені, щоб такий осередок з’явився у Бахмутській ТГ.
(Фото: Facebook Hamza Issa)
“Джерела різні. А загалом це все коштом людей. Вони самі збирали громадою. В нас такого немає, щоб був якийсь фонд, куди гроші перераховувати. Хтось на картку перераховує, хтось приносить особисто, хто скільки може: хтось 200, 300, хтось 1000 гривень”, — зазначає Алан Карібов.
Така мечеть стане першою у Бахмутській громаді. Будують її професійні робочі, але щось роблять і самі члени спільноти, які вже мають досвід у будівництві.
(Фото: Facebook Hamza Issa)
“Зараз членів нашої громади від 30 до 40. Хтось переїхав, хтось поїхав за кордон заробляти, а потім повертається. Десь до 50 людей. В нас зараз, звісно, атмосфера будівельна, але ми заходимо, стелимо ковдри й там молимось. Зараз стараємось, хочемо на першому поверсі закінчити ремонт, поки не похолодало, і трішки там помолитися”, — каже Алан.
Роботи залишилося ще приблизно на півтора-два роки, зазначає чоловік. Але все залежить від фінансування.
Читайте також: