У четвер, 18 лютого, на Донбасі працював лише пункт пропуску у Станиці Луганській. Там перейшли лінію розмежування 1 362 людини.
Через єдиний повноцінно працюючий КПВВ “Станиця Луганська” у четвер на тимчасово окуповану Луганщину пройшли 766 людей, на контрольовану територію — 596. Про це Вільному радіо розповів речник Державної прикордонної служби у складі Операції Об’єднаних сил Ігор Лизогуб.
17 людей, які йшли з ТОТ, звернулися до представників БФ “Право на захист” по допомогу у встановленні додатку “Вдома”. Ще 10 — щодо оформлення електронних перепусток.
“Жінка, яка зареєстрована у Алчевську, але живе в Одесі, їхала на непідконтрольну територію до хворої бабусі, у якої двостороння пневмонія та підозра на COVID-19. У перетині КПВВ жінці відмовили, бо термін дії електронної перепустки закінчився. Надали допомогу: стару заявку видалили і подали нову. Згідно підтверджуючих документів про захворювання бабусі, перепустку обробили у прискореному режимі і жінку пропустили через КПВВ”, — розповіла правозахисниця Оксана.
Безкоштовно звернутися до правозахисників можна не лише на пункті пропуску, але й телефоном.
КПВВ “Станиця Луганська” відкрите щодня з 8 до 16 години. На Донеччині “Новотроїцьке” повноцінно працює у понеділок та п’ятницю, коли окупаційна влада відкриває свій суміжний блокпост “Оленівка”. Наступного разу це буде 9 лютого.
Всі інші КПВВ на Донбасі залишаються фактично заблокованими ще з весни 2020 року, бо НЗФ не відкривають дзеркальні пости.
Якщо ви їдете з ТОТ, варто пам’ятати, що українська сторона вимагатиме двотижневої самоізоляції з додатком “Вдома”, який встановлюють на смартфон. Якщо такого телефона не маєте — можете пройти обсервацію в спеціальному медзакладі. На КПВВ “Новотроїцьке” можна зробити безкоштовний експрес-тест на COVID-19. Якщо хвороби немає, самоізоляція припиняється. У Станиці Луганській на КПВВ можна за свої гроші зробити ПЛР-тест.
Якщо ви слідуєте на непідконтрольну територію, зважайте на те, що НЗФ пропускають людей з місцевою пропискою. На Донеччині ще треба бути у списках так званого “Міжвідомчого штабу ДНР”, куди треба заздалегідь подати документи. Зробити це можна через чат-бот “Штаб ДНР” у Телеграмі. Якщо ви власник ID-картки, майте при собі витяг з демографічного реєстру з даними про прописку.
На Луганщині ж їздити туди-сюди часто не вийде, окупаційна влада дозволяє виїхати та повернутися раз на місяць.
Читайте також: