У середу 18 листопада перетнути лінію розмежування можна лише через контрольний пункт в’їзду-виїзду “Станиця Луганська”. Решта КПВВ на Луганщині і Донеччині хоч і працюють, але бойовики блокують суміжні блокпости.
Перетин у Донецькій області
На Донеччині прикордонники з 8-ї ранку відкрили всі 4 пункти пропуску: КПВВ “Майорське”, КПВВ “Мар’їнка”, КПВВ “Новотроїцьке” та КПВВ “Гнутове”.
Але з них регулярно фактично пропускають лише через КПВВ “Новотроїцьке”. Він працює кожного понеділка та п’ятниці. Українська сторона пропускає з 8:00 до 16:00, а окупанти скоротили графік і пускають людей до 15:30. На інших же пунктах пропуску бойовики блокують суміжні блокпости та не пропускають людей.
Перетин у Луганській області
На Луганщині ж перетнути КПВВ можна щодня. Це піший дорожній коридор “Станиця Луганська”. Він працює також з 8:00 до 16:00.
Держприкордонслужба щодня відкриває на Луганщині ще й КПВВ “Золоте” і КПВВ “Щастя”. Але окупанти блокують пропуск зі своєї сторони.
Що потрібно для перетину КПВВ
Держприкордонслужба визначила, що для перетину КПВВ людині потрібно пред’явити свій паспорт громадянина України, паспорт для поїздки за кордон або тимчасове посвідчення громадянина. Людина також повинна мати доступ на окуповані території. Це пропуск, який можна оформити в координаційному центрі СБУ. Вони знаходяться:
— у Краматорську по вул. Дніпровська, 2а
— Бахмуті — вул. Незалежності, 60
— Великій Новосілці — вул. Пушкіна, 30
— Маріуполі — вул. Харлампіївська, 17/25 (ДК “Молодіжний”)
— Старобільську — вул. Гімназична, 42.
Номери телефонів координаційних центрів ви можете подивитись за посиланням.
З початком пандемії в правила перетину КПВВ також додали протиепідемічні заходи. Люди, які їдуть з окупованої території на підконтрольну територію, повинні показати прописку на підконтрольній території.
“Усі громадяни, які слідують з непідконтрольної території повинні дотримуватися карантинних обмежень, а саме це масковий режим, соціальна дистанція, а також встановлення додатку “Вдома” для проходження самоізоляції”, — розповіла у зведенні штабу ООС речниця Держприкордонслужби Неля Доценко.
Через додаток правоохоронці зможуть контролювати, чи знаходитесь ви вдома. Якщо ж людина добровільно здасть ПЛР-тест і він виявиться негативним, то самоізоляцію автоматично припинять.
Тих же, в кого немає сучасного смартфона, відправлять у державний медичний заклад на обсервацію на той самий строк — 2 тижні. Там безкоштовно годують і роблять ПЛР-тест. Якщо виявиться, що людина здорова, то і обсервацію можуть припинити.
Якщо ж людина їде на окуповану територію, то відповідно повинна мати прописку в ОРДЛО.
Через пандемію свої правила ввели і бойовики. Нововведення стосуються для перетину лінії розмежування через дорожній коридор “Новотроїцьке-Оленівка”. Ті, хто їде на окуповану територію, мають бути в списку підтверджених від т.з. “Міжвідомчого штабу “ДНР”. Щоб перевірити себе у списках можна зателефонувати за номером: 068-669-0813 або 066-185-9786.
Коли відкриються КПВВ
З 10 листопада Держприкордонслужба відкрила всі 7 КПВВ на Донбасі, включаючі нові КПВВ “Золоте” та “Щастя”. Але посилаючись на протиепідемічні заходи та відсутність домовленостей окупанти блокують майже всі пункти пропуску і регулярно відкривають свої пости лише в районі “Станиці Луганської” та “Новотроїцького”. Однак останній пост відкривається лише щопонеділка та щоп’ятниці. Окупаційна влада каже, що “в Україні погана ситуація з COVID-19 і вони не хочуть розповсюдження хвороби в себе”. Але за даними української влади саме на окупованих територіях ситуація з пандемією погана, неконтрольована, а дані, які надають бойовики, значно занижені.
На проблему з перетином КПВВ звернули увагу інші країни. Так, країни учасники перемовин по Донбасу в нормандському форматі Франція та Німеччина виступили зі спільною заявою із закликом відкрити всі КПВВ. Розібратися закликали Росію, адже ця країна сидить за одним столом перемовин по Донбасу.
Читайте також: