Підтримати
Зображення до посту Ситуація на КПВВ та блокпостах Донбасу: пройти сьогодні можна лише на “Станиці Луганській”
Ілюстративне фото: штаб ООС

9 січня через лінію розмежування на сході України можна пройти лише на одній ділянці. Це піший контрольний пункт в’їзду-виїзду “Станиця Луганська”. Ще один блокпост на Донбасі т.з. “ДНР” відкриє лише у понеділок.

 

КПВВ “Станиця Луганська” сьогодні

На лінії зіткнення 9 січня можна пройти лише через КПВВ “Станиця Луганська”. Цей пункт пропуску працює щодня з 08:00 до 16:00 за київським часом.

Через цей єдиний регулярно відкритий КПВВ на Донбасі щодня проходять десятки, а то й сотні людей. Лише за вчора, 8 січня там пройшли 241 людина бік окупованої території й ще 262 повернулись на підконтрольну частину Луганщини. 

Але обмежує людей умова бойовиків — перетинати лінію зіткнення можна лише раз на місяць. І неважливо, куди ви прямуєте. Українська сторона жодних обмежень не вводить. Потрібно лише бути в масці і дотримуватись соціальної дистанції.

КПВВ “Новотроїцьке” та КПП “Оленівка” сьогодні

Дорожній коридор “Новотроїцьке — Оленівка” відкритий двічі на тиждень — щопонеділка і щоп’ятниці. Вчора бойовики т.з. “ДНР” розблокували пункт пропуску зі свого боку, і через нього змогли пройти за добу понад 80 людей: 28 на підконтрольну і 54 на окуповану територію.

Сьогодні ж через КПВВ “Новотроїцьке” пройти не можна, адже блокпост “Оленівка” бойовики розблокують наступного разу лише 11 січня.

Графік роботи з українського боку такий самий, як і на всіх інших КПВВ — з 08:00 до 16:00. Але окупанти закривають прохід зі свого боку о 15:30.

Крім того, окупанти також вимагають реєструватися у т.з. “Міжвідомчому штабі “ДНР”. Якщо ви цього не зробили, через пост вас не пропустять. Дізнатись, чи є ви у списках, можна за номерами телефонів:  068 669 0813 та 066 185 9786.

Вимоги до всіх щодо перетину

Всі, хто перетинає лінію зіткнення, зобов’язані бути в медичних масках чи респіраторах та дотримуватись соціальної дистанції. На пункті пропуску вам поміряють температуру. Це карантинні вимоги.

Ще однією вимогою для тих, хто перетинає КПВВ, є двотижнева самоізоляція. Для цього на пунктах пропуску Держприкордонслужба України допомагає людям завантажити та активувати мобільний додаток “Вдома”, який контролює ізоляцію. Але цей спосіб доступний тим, в кого є сучасний смартфон. Тим же, в кого його немає, потрібно пройти ізоляцію в державному медичному закладі, де безкоштовно годують і надають ліжко. 

Якщо ж людина хоче звільнитися від ізоляції швидше, то їй потрібно здати ПЛР-тест на COVID-19, і якщо він виявиться негативним, то ізоляцію автоматично припиняють. Деякі такі ПЛР-тести можна здати навіть на КПВВ “Станиця Луганська” одразу по приїзду. Детальніше про це читайте в матеріалі: На Луганщині зробити ПЛР-тест можна одразу на КПВВ.

Додамо, невдовзі всім, хто їде з ОРДЛО, дозволять робити не лише ПЛР-тест, який коштує близько тисячі гривень, а експрес-тест на COVID-19, який коштує значно дешевше. Результату цього тесту також чекати швидше, буквально 15-20 хвилин. Але медики вважають, що у цього виду тесту є велика похибка, тому його зазвичай не використовують для виявлення хворих.

Коли відкриють КПВВ на Донбасі

Наразі на сході України з боку Держприкордонслужби України щодня працюють 7 контрольних пунктів в’їзду-виїзду. Але з них регулярно фактично пропускають лише через КПВВ “Станиця Луганська” та з меншою регулярністю через КПВВ “Новотроїцьке”.

Пропуск на КПВВ “Золоте” та “Щастя” окупанти блокують зі свого боку, пояснюючи це тим, що в них начебто немає домовленостей про відкриття цих пунктів пропуску. Хоча про це домовлялися за столом Мінських перемовин.

На інших пунктах пропуску, КПВВ “Майорське”, “Мар’їнка” та “Гнутове” окупанти блокують дзеркальні блокпости начебто через “погану ситуацію з COVID-19 в Україні”. 

Читайте також:


Завантажити ще...