люди стоять у черзі до КПВВ на Донбасі
Фото з відкритих джерел

В суботу 19 грудня на пропуск людей працює лише КПВВ “Станиця Луганська”. Тут за тиждень пройшли в обох напрямках понад 11 тисяч людей. За такий самий період через “Новотроїцьке” проїхали лише понад 300 людей та близько півсотні машин. 


За
даними Східного регіонального управління ДПСУ, на поточному тижні через КПВВ «Станиця Луганська» на тимчасово окуповані території пройшли 5 904 людини, на контрольовану українському уряду територію ㅡ приблизно стільки ж (5 609). Це єдиний КПВВ вздовж лінії розмежування, через який можна пройти щоденно. Щоправда, пункт піший, тобто транспорт тут проїхати не може. 

Дорожні коридори напроти двох інших КПВВ Луганщини, “Щастя” та “Золоте”, продовжують блокувати окупанти. Нагадаємо, їх відкрила для перетину 10 листопада українська сторона. Але, як виявилося, в односторонньому порядку, і відтоді людей тут не пропускали. Хоча на КПВВ “Щастя” український уряд облаштував сучасний сервісний центр для потреб людей, які мешкають в тимчасово окупованих районах. 

17 грудня на КПВВ “Щастя” окупанти Луганщини передали українській стороні тіло вбитого бійця ЗСУ. Той за невідомих обставин опинився на непідконтрольній уряду території. Наразі силовики розслідують обставини загибелі військового.  

КПВВ “Новотроїцьке”

Пропуск через КПВВ “Новотроїцьке” 5 днів на тиждень залишається заблокованим, оскільки донецькі бойовики не пропускають людей через суміжний, контрольований ними блокпост “Оленівка”. Наступна можливість проїхати тут з’явиться у понеділок 21 грудня (оскільки окупанти пропускають через “Оленівку” людей лише щопонеділка та щоп’ятниці).  

За даними ДПСУ, тут впродовж тижня в бік тимчасово окупованого Донецька проїхали лише 208 людей та 37 транспортних засобів. А на контрольовану урядом територію прослідували приблизно вдвічі менше  людей, а саме  110 громадян та 15 машин. 

ЦНАП на КПВВ Новотроїцьке на Донеччині
ЦНАП на КПВВ “Новотроїцьке”. Фото: ДПСУ


Аби перетнути тут лінію розмежування в бік ОРДО, людині доводиться звертатися по дозвіл в т.зв. “міжвідомчий штаб ДНР” та чекати певний час. За телефонами
068 669 0813 та 066 185 9786 можна довідатися чи внесли бойовики людину у свої дозвільні списки на перетин. 

Але гарантій на перетин немає: так, за минулий тиждень російські найманці не допустили на тимчасово контрольовану ними територію 23 людини.

На вільну українську територію звідти нібито пропускають всіх зареєстрованих на підконтрольній Києву території.   

Також тут регулярно провозять на ТОТ гуманітарні вантажі. Цього тижня через цей КПВВ проїхали дві вантажівки з понад тонною медичного та офісного обладнання. Їх відправив Міжнародний комітет Червоного Хреста для мешканців ОРДО. 

Решта КПВВ Донеччини 

КПВВ «Гнутове», «Майорське» та «Мар’їнка» (як і всі пропускні пункті вздовж лінії розмежування) відкриті з 10 листопада. Українські прикордонники готові пропускати людей щоденно з 08:00 до 16:00. Але того ж самого не роблять незаконні збройні формування т.зв. “ЛДНР”. Тому масового пропуску тут немає. 

Загальні вимоги ДПСУ на перетин в бік підконтрольної території

Нагадаємо, українські прикордонники вимагають для пропуску лише дотримання епідемічних вимог проти поширення COVID-19. А саме: перебувати у КПВВ можна лише з правильно одягненою захисною маскою або респіратором, дотримуючись соціальної дистанції за розміткою. 

інфографіка КПВВ умови перетину
Інфографіка Анна Сердюк/ Вільне радіо


Людям з тимчасово окупованої території вимірюють температуру, і для пропуску вони мають погодитись на 2-тижневу самоізоляцію під контролем електронного сервісу «Вдома». Цей мобільний додаток прикордонники активують людям на КПВВ, встановити рекомендують заздалегідь. Але для цього потрібен сучасний смартфон.  

Якщо у людини його немає (або немає місця для перебування на самоізоляції), їй/йому пропонують поїхати на 2-тижневу обсервацію. На Донеччині її проводять в профілакторії смт Гостре неподалік Селидового. Перебування для людей там безкоштовне, харчування зазвичай забезпечують гуманітарні організації. Також там можна здати ПЛР-тест, і якщо він виявиться негативним, місце обсервації можна залишити достроково. 

Читайте також:


Завантажити ще...