Техогляд по-новому: з 1 травня на пасажирському транспорті мають бути радіомітки про перевірку

Діана Шароді
2019-05-01 16:45

image
Фото: Вільне радіо/Діана Шароді

З 1 травня в Україні мають запрацювати нові правила щодо проведення обов’язкового технічного контролю автотранспорту. Зокрема оновили вигляд документу, що підтверджує проходження транспортним засобом технічного контролю. До нього додали спеціальну радіомітку.

 

Про це повідомляє Головний Сервісний Центр МВС України.

Так, відтепер паперовий бланк протоколу проходження техогляду надається водію в комплекті із наклейкою-міткою радіочастотної ідентифікації. Власник транспортного засобу зобов’язаний закріпити таку мітку в правій верхній частині вітрового скла, з його внутрішнього боку.

Це дозволить контролюючим органам швидше перевіряти, чи пройшло авто техогляд. Тобто інформацію із мітки радіочастотної ідентифікації зчитуватимуть з відстані за допомогою спеціального технічного устаткування.

Зазначимо, техогляд в Україні обов’язковий для вантажних автомобілів, таксі, автобусів і транспортних засобів, які перевозять небезпечні вантажі. Крім того, техогляд мають проходити легкові авто, які використовуються в комерційних цілях. Для інших автомобілів обов’язковий техогляд скасували у 2011 році.

Надаємо, через велику кількість ДТП та високу смертність на дорогах, влітку 2018 року на території держави провели операцію “Перевізник”.

В рамках операції на дорогах працювали наряди Нацполіції та  перевіряли технічний стан автобусів та маршруток. Як виявилось, у Донецькій області небезпечний кожен 8-й автобус.

Додамо, нещодавно в Україні з’явилась інтерактивна мапа пасажирських автобусних маршрутів по всій країні.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: