Територію Бахмутського сміттєвого полігону планують озеленити


image
Фото з відкритих джерел

У Бахмуті хочуть висадити кілька сотень дерев уздовж полігону твердих побутових відходів. Крім того, містян будуть агітувати сортувати сміття. Грантові гроші на це отримала місцева громадська організація “ЕКО БАХМУТ”.

 

Про екологічний проєкт Вільному радіо розповів генеральний директор ТОВ “Умвельт Бахмут” Роман Кравченко.

За його словами, висаджувати будуть клени та ясени. Такий вибір пояснюється тим, що ці види дерев витривалі до спеки. Усього на озеленення полігону знадобиться 200 саджанців.

“Навпроти діючого полігону будується сортувальний комплекс. Він буде європейського зразка, там будуть трава, дерева. А цей полігон роки через 3 буде рекультивований, тобто, закритий. Дерева за екологічними нормами там зайвими не будуть. Там висадили кущі, але, по-перше, вони не сильно приживаються, а по-друге, буває, що вітер змінюється, летить та розносить пакетики й обгортки, оскільки полігон не захищений, загороджень немає”, – розповідає голова ТОВ “Умвельт Бахмут”.

Зелена огорожа буде розташовуватись понад дорогою – так на проїжджу частину буде потрапляти менше сміття. 

“Була визначена фіксована сума, й цієї суми вистачає лише щоб висадити дерева вздовж дороги по лицьовий бік полігону”, – пояснює Роман Кравченко.

Частина грошей піде на агітацію за розумне поводження з відходами. Так, організатори ініціативи планують зняти ролик, який мотивуватиме містян сортувати сміття. Також “зелений” спосіб життя рекламуватимуть за допомогою інформаційних бігбордів, брошур, круглих столів та зустрічей з молоддю. Як зауважує очільник полігону, подібні акції в місті влаштовують час від часу, тож ця буде черговою. 

На висадку дерев та рекламу ГО “ЕКО БАХМУТ” отримала 107 тис грн. Кошти на екологічний проєкт виділили в рамках Програми ООН з відновлення і розвитку миру за підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: