Тих, хто цькує дітей в школі (або їх батьків), – каратимуть  


image
Фото з відкритих джерел

226 депутатів проголосували “за” законопроект  під номером 8584. Тож в адміністративному кодексі прописали зміни. Відтепер батьків, діти яких займаються булінгом, будуть штрафувати або призначати їм громадські роботи. Дорослі за нападки на дитину будуть нести таку ж відповідальність.

 

 

Поняття в законі окремо прописали із визначенням. “Булінг, тобто діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого”, – йдеться в тексті закону.

Штрафом у розмірі від 850 грн до 1700 грн, або громадськими роботами від 20 до 40 годин,  будуть карати за цькування неповнолітніх.

Якщо таке правопорушення повторилося або скоєно групою осіб, то штраф збільшується до 3400 грн, або ж карається громадськими роботами від 40 до 60 годин.

За булінг, що вчинили  малолітні або неповнолітні особи, будуть відповідати батьки кривдника.

Покарання передбачено і для тих, хто не повідомив про булінг, – у вигляді штрафу від 850 до 1700 грн.

Закон набирає  чинності з наступного дня після його опублікування.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: