Секрет здорового харчування полягає у вживанні сезонних продуктів, адже природа створює саме те, що нам потрібно в певну пору року. Осінь — це ідеальний час, щоб заповнити свій раціон найкориснішими продуктами, які забезпечать ваш організм необхідними вітамінами та мінералами на зимовий період.
Гарбуз, наприклад, є справжнім джерелом калію, бета-каротину та містить близько 20% добової норми клітковини. Щоб залишатися здоровим і насолоджуватися осінню, просто додайте до свого меню більше таких сезонних дарів природи. Ось 10 найкорисніших осінніх продуктів, які варто включити у свій раціон для підтримки імунітету та загального самопочуття.
- Яблука. Для максимальної користі їжте яблука разом зі шкіркою, яка містить велику кількість антиоксидантів, клітковини та флавоноїдів. Крім того, розжовування яблучного насіння може допомогти збагатити організм йодом і залізом.
- Брюссельська капуста. Цей мініатюрний овоч — справжній скарб вітамінів: він містить добову норму вітаміну D, фолієву кислоту та залізо. Брюссельська капуста корисна для покращення зору, зниження рівня холестерину, підвищення імунітету та поліпшення роботи шлунково-кишкового тракту і головного мозку. Вагітним жінкам вона допомагає знизити ризик вроджених аномалій.
- Пастернак. Цей коренеплід багатий на калій і клітковину. Його протиспазматичні властивості допомагають при болях, викликаних коліками в нирках, печінці та шлунку, а також сприяє зниженню відкладень солей та каменів. Пастернак зміцнює імунітет і підтримує загальний стан здоров’я.
- Груші. Ці плоди відрізняються високим вмістом вітаміну C, клітковини, пектину та міді. Вони сприяють виведенню важких металів і токсинів з організму, покращуючи загальне самопочуття.
- Бруква. Цей коренеплід відзначається високим вмістом клітковини і вітаміну C. Бруква є чудовим джерелом життєвої сили і допомагає заповнити дефіцит вітамінів у зимовий та весняний періоди. Її харчові волокна сприяють боротьбі з дисбактеріозом і запорами.
- Цвітна капуста. Цей овоч відзначається високим вмістом вітаміну C та інших корисних фітонутрієнтів, що допомагає підтримувати імунну систему і захищати організм від хвороб.
- Гарбуз. Гарбуз виділяється завдяки своєму високому вмісту калію, бета-каротину та клітковини, яка становить 20% рекомендованої добової норми. Цей овоч корисний при серцевих захворюваннях, проблемах з нирками та печінкою, безсонні, геморої, атеросклерозі, простудах, подагрі, нервових розладах і проблемах із зором.
- Ріпа. Ріпа є відмінним джерелом вітамінів A, K, C, також там присутня фолієва кислота. Сік ріпи має болезаспокійливу, заспокійливу і відхаркувальну дію, допомагає розчиняти камені в нирках, покращує серцеву діяльність і позитивно впливає на захворювання суглобів ревматичного та не травматичного походження.
- Гранати. Гранатовий сік надзвичайно корисний для серця і судин завдяки високому вмісту вітаміну C, фолієвої кислоти і антиоксидантів, які сприяють зміцненню серцево-судинної системи та загальному покращенню здоров’я.
- Фініки. Дослідження показують, що всього 10 фініків на день забезпечують добову потребу в магнії, сірці, половину потреби в залізі та чверть потреби в кальції. Цей солодкий фрукт є чудовим джерелом необхідних мікроелементів для підтримки загального здоров’я.
- Грейпфрут. Грейпфрут відомий своїм високим вмістом лікопіну, а також вітаміну C, який покриває 75% рекомендованої добової норми. Пектин, що міститься в цьому фрукті, допомагає знижувати рівень холестерину, сприяючи покращенню серцево-судинного здоров’я.
- Мандарини. Ці пізньоосінні фрукти є відмінним джерелом бета-каротину і вітаміну C. Мандарини знижують ризик ожиріння, захищають від діабету 2 типу та хронічних захворювань, сприяють виведенню важких металів з організму, покращують стан зубів, зміцнюють кістки і відновлюють тканини. Вони також допомагають запобігти поглинанню холестерину в кишечнику та підтримують міцність кровоносних капілярів.