Топ-3 в країні: Донеччина в 2019 заробила 4,6 млрд доларів (Інфографіка)


image
Фото: з відкритих джерел

В 2019 році з Донецької області продали закордон товарів на понад 4,6 мільярда доларів. Найбільшу частину заробітку дали чорні метали для Європи та продукція машинобудування для Росії. Хто потенційний покупець товарів з Донеччині та скільки за це платять, читайте в матеріалі.

 

Протягом 2019 року підприємства Донецької області заробили на експорті 4 мільярди 633 мільйони доларів. Це третій показник продажів товару серед інших регіонів країни, після Дніпропетровської області та Києва. Про це Вільному радіо стало відомо зі звіту про експорт товарів з Донеччини від управління статистики Донецької області. 

Донецька область (без урахування непідконтрольної території) експортує свої товари в 122 країни світу. Найбільше купують європейські країни  — вони дали 2,3 мільярда доларів прибутків. Найпопулярніший товар з Донецької області — це чорні метали. На них в минулому році область заробила майже 3,5 мільярда доларів. 

Тож, найбільше з Донеччини експортували товару в Італію. Ця країни скупилась у підприємств Донеччини на 1,1 млрд дол.

Другий покупець по розміру закупок — це Росія. У 2019 році вони заплатили за товари з Донеччини 592,4 мільйона доларів. Зокрема, країні-агресору передали понад половину продукції машинобудування зі всієї області та інших товарів.

Третє місце з імпорту товарів з Донеччини посіла Польща. Вони закупили різних товарів на 294,7 мільйона доларів. Наступний покупець — це Америка, яка купила продукції на 284,8 мільйона доларів США. Більшість проданого їм товару — це чорні метали.

Ще 938,9 мільйона доларів Донеччина заробила на Азії та 214,6 — на Африканському ринку.

В Держстаті зазначають, що дохід в області впав на 212 млн дол, в порівнянні з 2018 роком. Це пояснюють тим, що на міжнародному ринку впала ціна на чорні метали. 

Нагадаємо, одне з великих підприємств Донецької області підозрюють в продажі обладнання для шахт в ОРДЛО через Росію.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: